Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 1065)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Bujar HOXHA Prokuror - Prokuror Prokuroria Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Bujar MEMIA Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kavajė - Prokuroria Pogradec - Prokuroria Kruje - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kurbin
Bujar MUĒA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Bujar SHESHI Anėtarė i KLP-sė - Prokuror - Prokuror Kėshilli i Lartė i Prokurorisė - Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria e Apelit per Krime te Renda
Ēesk MILLJA Prefekt Qarku Shkodėr
Ēlirim SHAHINI Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria Sarandė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Lushnje - Prokuroria Sarandė
Ēlirim SINO Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria Fier - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier
Damian GJIKNURI Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Daniela SULAJ (KONICA) Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Kavajė - Prokuroria Tiranė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Dashamir KAMBERI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Dashamir SHEHI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
Dashamir TAHIRI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Dashamir PEZA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Dashnor ALIKO Kryetar Komune Komuna Lazarat
Dashnor DERVISHI Ambasador Ambasada Shqiptare nė Greqi
Dashnor NURE Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēė - Prokuroria Kolonjė
Denada PRIFTI Anėtar i Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė Banka e Shqipėrisė
Denar BIBA Anėtar i Komisionit Qėndror tė Zgjedhjeve Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve
Deniona KATRO Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Durrės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durrės
Dhimiter LARA Gjyqtar Gjykata e Apelit pėr Krimet e Rėnda
Dhimitri KRISTIDHI Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės-Kanalizimet, Gjirokastėr
Dhori KULE Anėtar i Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė Banka e Shqipėrisė
Dhorina THEODHORI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēė
Dhurata ĒUPI Deputet Legjislatura IX Deputet i Parlamentit
Dhurim ALINANI Kryebashkiak Bashkia Delvinė
Ditmir BUSHATI Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Doloreza MUSABELLIU Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda
Donika PRELA Prokuror Prokuroria e Rrethit Durrės
Dorian XHELILI Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės -Kanalizime sh.a, Vlorė
Dorina BEJKO Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Pogradec - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Pogradec
Dorjan TAFILAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier - Prokuroria e Rrethit Vlorė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Korēė
Drini PALI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durres - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durres - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durres
Dritan BICI Deputet Legjislatura IX - Kryebashkiak Kuvendi i Shqipėrisė - Bashkia Gramsh
Dritan CAKA Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė
Dritan HALLUNAJ Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė - Anėtarė i KLGJ-sė - Gjyqtar Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė - Kėshilli i Lartė Gjyqėsor - Gjykata e shkalles se Pare pėr Krimet e Rėnda
Dritan PRENĒI Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Tropojė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Kukės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tiranė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Sarandė - Prokuroria Tropojė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kurbin - Prokuroria Kukės
Dritan TOLA Ambasador Ambasada Shqiptare nė Francė
Dritan DEMIRAJ Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Dritan GINA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Lushnnje - Prokuroria Durrės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Dritan GRIPSHI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Berat