Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 1065)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Emror KASAJ Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Gjirokastėr - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Gjirokastėr
Enada KAPLLANI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Endri HASA Deputet Legjislatura IX - Drejtor Kuvendi i Shqipėrisė - Agjencia Kombėtare e Shoqėrisė sė Informacionit
Endrit BIMI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Lushnje - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Endrit BRAIMLLARI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ened NAKUĒI Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė
Eneida CIVICI Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė
Enerjeta SHEHAJ Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Kavajė
Engjėll AGAĒI Sekretar i Pėrgjithshėm Kėshilli i Ministrave
Enkeleda MILLONAI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan
Enkelejd ALIBEAJ Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė - Deputet Legjislatura IX - Drejtor - Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Departamenti i Kontrollit tė Brendshėm Administrativ dhe Antikorrupsion - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Enkelejda SHKRELI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Enklid GJINI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier
Enrik HAXHIRAJ Prokuror Prokuroria e Apelit Vlore
Enton DHIMITRI Gjyqtar Gjykata e Apelit Gjirokaster
Enver ROSHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Eranda LAZE Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė
Erarbėr MADHI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Vlorė - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Fier
Ergys GASHI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Durrės - Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Erida KOKONOZI (LAMKA) Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan - Prokuroria Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan
Erind REOVICA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier
Erinda BALLANCA Avokat i Popullit Avokati i Popullit
Eriol ROSHI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Berat
Erion BRAĒE Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Erion ĒELAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Sarandė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Vlorė
Erion PANO Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Erion PUSTINA Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Pogradec
Erion VELIAJ Kryebashkiak 2015 Bashkia Tiranė
Eriselda BALA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Pogradec - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Erjeta ALHYSA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Erjon MUHARREMAJ Anėtarė i KLGJ-sė Kėshilli i Lartė Gjyqėsor
Erjon SHEHAJ Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Lezhė
Erjon SHQARRI Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Elbasan - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Vlorė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tropojė - Prokuroria e Rrethit Vlorė
Erjon ZENELAJ Administrator Shoqėri Publike - Drejtor Ujėsjellės - Kanalizimet sh.a, Gjirokastėr - Drejtorisė sė Kulturės, Sportit dhe Ēėshtjeve Sociale, Bashkia Mallakastėr
Ermal DREDHA Ambasador - Konsull Konsull i Pėrgjithshėm nė Bari, Itali - Protokolli i Shtetit
ERMAL MUĒA Konsull Konsullata e Shqipėrisė nė Turqi
Ermal PACAJ Administrator Shoqėri Publike "Porti Detar Shėngjin" sh.a
Ermelinda MEKSI Anėtar i Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė Banka e Shqipėrisė
Ermir BETA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Berat - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Berat - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Ermir LELĒI Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria Berat - Prokuroria Shkodėr - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Shkodėr