Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 953)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Gentian HAMITI Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Gentian KĖRI Sekretar i Pėrgjithshėm Ministria e Ekonomisė
Gentian MEDJA Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Gentian SHEHAJ Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Dibėr
Gentian STOJA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēe - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēe - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Korēė
Gentian TRENOVA Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė - Prokuroria e Apelit Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kurbin - Prokuroria Krimeve tė Rėnda
Gentiana MUĒAJ Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Lezhė
Gentjan OSMANI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan - Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė
Gerd HOXHA Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė
Gerti BOGDANI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Gėzim ĒAPOJ Kryebashkiak Bashkia Orikum
Gėzim ĒAUSHI Kryebashkiak Bashkia Roskovec
Gėzim TOPĒIU Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Bashkia Maliq - Bashkia Maliq
Gėzim ĒOPA Inspektor i Pėrgjithshėm ILDKPKI - Prokuror - Prokuror Inspektoriati I Lartė I Kontollit tė Pasurive ILDKPI - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Pukė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Kavajė
Gezim VEIZI Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror Prokuroria Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durres
Gėzim VELESHNJA Anėtar i Komisionit Qėndror tė Zgjedhjeve - Shef Kabineti - Shef Kabineti Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve - Kuvendi Shqipėrisė - Kuvendi Shqipėrisė
Gilbert GALANXHI Ambasador Ambasada Shqiptare nė SHBA
Gilberto JAĒE Kryebashkiak Bashkia Pėrmet
Gjergj PRENDI Prefekt Qarku Lezhė
Gjergj RUDI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Mirditė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Lezhė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Lezhė
Gjergji PAPA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Gjergji TAKO Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Lushnje - Prokuroria Tirane
Gjetan GJETANI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Gjin GJONI Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė - Gjyqtar Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė - Gjykata e Apelit
Gjok VUKA Kryebashkiak Bashkia Rubik
Gjon BARDHI Kryebashkiak Bashkia Fushė-Krujė
Gjon GJONAJ Kryebashkiak 2015 Bashkia Pukė
Gjon MARKU Kryebashkiak Bashkia Vau- Dejes
Gjon FUSHA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Gjirokastėr - Prokuroria e Apelit Gjirokaster
Gjon KODRA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Gjovalin BZHETAJ Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Gjovalin KADELI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Gjovalin LOKA Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia e Shtetit
Gledjon REHOVICA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Gramoz LEVANAJ Gjyqtar Gjykata e Apelit
Gramoz RUĒI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Granit SHAHU Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria Shkodėr
Grida SHQINA DUMA Deputet Legjislatura IX - Zv/ministėr Kuvendi i Shqipėrisė - Ministria e Integrimit
Gurali BRAHIMLLARI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Guxim ZENELAJ Gjyqtar Gjykata e Lartė