Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpėrblime nga Gjykata e lartė pėr vitin 2016, 1 566 456 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Tė ardhura nga interesat bankare, 37 216 lekė, pjesė e regjimit martesor (50 % me 50 % me bashkėshortin).
2) Tė ardhura nga interesat e bonove tė thesarit, 624 750 lekė, pjesė e regjimit martesor (50 % me 50 % me bashkėshortin).
Tė ardhura Qiradhėnie
1) Pasuria nė bashkėpronėsi, pjesė e regjimit martesor, (50 % me 50 % me bashkėshortin), ėshtė dhėnė me qira nė datė 09.12.2016. Asnjė pėrfitim deri nė datė 31.12.2016.
2) Tė ardhura pas zgjatjes sė kontratės sė qirasė pėr njė apartament, 420 000 lekė, pjesė e regjimit martesor, (50 % me 50 % me bashkėshortin).
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeBashkėshorti, z. Adrian Fullani, tė ardhura si subjekti tregtar, 383 265 lekė.
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, zoti Adrian Fullani, tė ardhura 6 092 865 lekė.
2) Bashkėshorti, zoti Adrian Fullani, tė ardhura 14 040 euro.
3) Vajza, znj. Fiona Fullani, tė ardhura nga paga, 718 341 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitja e tokės, kėsti i parė, 38 503 euro, pjesė e regjimit martesor.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Zgjidhet marrėveshja pėr shėrbime teknike, e deklaruar mė parė.
2) Shtesė nė llogarinė bankare, 42 102 euro, pjesė e regjimit martesor, (50 % me 50 % me bashkėshortin).
3) Pakėsim nė llogarinė bankare, 4 128 766, pjesė e regjimit martesor, (50 % me 50 % me bashkėshortin).
4) Shtesė nė llogarinė bankare, 6 139 536 lekė, pjesė e regjimit martesor, (50 % me 50 % me bashkėshortin).
5) Gjendja cash, 200 000 lekė, pjesė e regjimit martesor,(50 % me 50 % me bashkėshortin).
6) Kredi bankare nė Bankėn e Shqipėrisė pėr blerjen e njė apartamenti banimi nė shumėn 11 400 000 lekė. Shuma e shlyer 409 291 lekė, detyrimi financiar mbetur i pashlyer, 8 065 484 lekė, pjesė e regjimit martesor.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka