Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Nuk u gjetėn tė dhėna pėr kėtė Subjekt

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto pasi ka ėshtė paguar tatimi mbi tė ardhurėn personale dhe kontributet 1 576316 (njė milion e pesėqind e shtatėdhjetė e gjashtė mijė e treqind e gjashtėmbėdhjetė) Lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Ardhura nga interesat bankare 228 288 Lėkė.
2) Tė ardhura nga interesa bono tė thesari 312 375 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qiraja e njė shtėpie 338 346 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Tė ardhura tė zonjės Fiona Fullani vajza, nga punėsimi nė njė bankė tė nivelit tė dytė 212 596 lekė.
2) Tė ardhura nga paga e zonjės Fiona Fullani pranė Ginger shpk nė vlerėn 123 244 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėPėrfituar pėrmes kontratės sė shitjes pėr njė tokė nė Farkė, vlerėn prej 285 000 euro. Toka ėshtė shitur nga Arjana, Ardian, Fiona dhe Erik Fullani dhe do arkėtohet likuidohet nė vitin 2016.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pakėsim llogarie bankare 19 713 049 lekė regjim martesor .
2) shtesė nė llogari bankare 3 000 euro regjim martesor.
3) pakėsim i gjendjes cash 200 000 lekė regjim martesor.
4) Shtesė nė llogarinė bankare 338 846 Lekė.
5) Bashkėshorti zoti Ardian Fullani ka blerė boni thesari me vlerė 15 000 000 lekė me paksimin e llogarisė sė shėnuar mė lart.
6) Brenda familjes fėmijėt kanė shkėmbyer me prindrit prona tė paluajtshme, Erik dhe Fiona Fullani kanė dhėnė sipėrfaqe toke nė Farkė pėr prindrit Ardian dhe Arjana Fulani tė cilėt ju kanė dhėnė nė pronėn e tyre apartament.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi
Bashkėshorti zoti Ardian Fullani ka shlyer kredi bankare nė vlerėn 375 184 lekė e mbetet nė datėn 31 dhjeotor 2015 njė vlerė kredie prej 8 433 450 lekė.