Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 953)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Basir ĒUPA Kryebashkiak 2015 Bashkia Klos
Bedri HOXHA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Bedri MIHAJ Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Behar BEJKO Ambasador Ambasada Shqiptare nė Emiratet e Bashkuara Arabe
Behar DIBRA Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė
Bektash MEMA Rektor Universiteti Universiteti "Eqrem Ēabej", Gjirokastėr
Belina KRYEMADHI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Dibėr - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Dibėr
Belinda IKONOMI Drejtor i Pėrgjithshme i Doganave Drejtor i Pėrgjithshme i Doganave
Ben BLUSHI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Beqir ARIFAJ Kryebashkiak Bashkia Pukė
Beqir NUREDINI Kryebashkiak Bashkia Rrogozhinė
Bernina KONDI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Berat - Gjykata e Apelit Administrativ Tiranė - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Apelit Administrativ Tiranė
Besa NIKEHASANI Prokuror - Prokuror Prokuroria Lezhė - Prokuroria e Apelit Shkoder
Besiana KADARE Ambasador Ambasada Shqiptare nė UNESCO
Besim HAJDARMATAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė - Prokuroria Tropojė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kurbin - Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durrės
Besnik ABEDINI Kryetar Komune Komuna Ksamil
Besnik BARAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Besnik DUSHAJ Deputet i Parlamentit - Kryebashkiak 2015 Kuvendi i Shqipėrisė - Bashkia Tropojė
Besnik FUCIA Kryetar Komune Komuna Kashar
Besnik IMERAJ Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Besnik CANI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Fier - Prokuroria Shkodėr - Prokuroria Elbasan - Prokuroria Tiranė
Besnik CENGU Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Besnik MUĒI Drejtor i Policisė sė Shtetit - Prokuror - Prokuror - Prokuror Drejtoria e Policisė sė Shtetit - Prokuroria Tiranė - Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė
Bezart KAĒKINI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tropojė
Bilbil METE Prokuror - Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Binas NINA Prokuror Prokuroria e Rrethit Elbasan
Bledar BEJKO Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Tiranė - Prokuroria Fier - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durrės - Prokuroria Durres
Bledar ĒELIKU Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Shkodėr
Bledar ĒUĒI Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Bledar MAKSUTI Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kurbin - Prokuroria e Pėrgjithshme
Bledar MUSTAFARAJ Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan
Bledar SKĖNDERI Anėtar i Komisionit Qėndror tė Zgjedhjeve - Zėvendės Drejtor Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve - Drejtoria e Pėrgjithshme e Burgjeve
Bledjon NALLBATI Kryebashkiak 2015 Bashkia Devoll
Blendi KLOSI Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Blerim TOMINAJ Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė - Prokuroria Tiranė
Blerina GJYLAMETI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Blerta HAMZA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Pogradec - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr
Brahim DRAGJOSHI Prokuror Prokuroria e Apelit Shkoder
Brisida SHEHAJ Drejtor i Pėrgjithshėm i Tatimeve Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve
Brunilda KADI Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė