Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpenzime tė tjera nga Bashkia Fier, 1 363 832 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura si anėtar i Kėshillit tė Qarkut Fier, 106 719 Lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, tė ardhura nga paga pranė Drejtorisė Arsimore Rajonale Fier, 635 460 Lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendje llogarie me vlerė 1 094 063 Lekė pranė BKT, krijuar nga paga si Kryetar i Bashkisė Fier nė periudhėn 2015-2016 dhe pagesa nga Kėshilli i Qarkut Fier, e pėrbashkėt me bashkėshorten.
2) Gjendje llogarie me vlerė 3 492 331,44 Lekė pranė Raiffeisen Bank, krijuar nga paga si Kryetar i Bashkisė Fier dhe disbursimi i kredisė me vlerė 3 000 000 Lekė, e pėrbashkėt me bashkėshorten.
3) Gjendje llogarie me vlerė 2 880 397,4 Lekė pranė Credins Bank, krijuar nga tė ardhurat si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, e pėrbashkėt me bashkėshorten .
4) Kredi bankare me princial 3 000 000 Lekė, afat 60 muaj, disbursuar nė datė 27.12.2017 dhe kėst mujor 57 859 Lekė. Detyrimi i mbetur nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 3 000 000 Lekė, kėsti i parė i pagesės fillon nė 08.02.2018.
5) Bashkėshortja, gjendje llogarie me vlerė 46,56 Lekė pranė Credins Bank, krijuar nga paga pranė Drejtorisė Arsimore Rajonale Fier.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka