Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2015

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Pėrfitues i 4000 m2 tokė nė Lushnjė, pėrfituar sipas ligjit nr. 7051, pėr tė cilėn nuk ka marrė akoma certifikatėn e pronėsisė.
2) Bashkėshortja, Znj. Alketa Nushi bashkėpronare nga viti 1998-2001 i njė biznesi restorant-fast food nga i cili janė pėrfituar 2 500 000 lekė qė janė investuar pėrsėri me tė njėjtin bashkėpronar pėr shkak tė njohjes familjare, nė njė aktivitet me firmėn "Chipstar" sh.p.k nė Vlorė.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)Nuk ka
AutomjeteDjali, Arjon Nushi, pronar i njė makine tip 'Ford', blerė nė vitin 2013 me kursimet familjare, vlera 500 000 lekė.
Sende me vlerėNuk ka
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)Nuk ka
DhurataNuk ka
Tė tjeraNuk ka

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si shef i Njėsisė Speciale pėr K&M "Delta, 01.01.2016 - 31.12.2016, 1 134 000 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Alketa Nushi, tė ardhura nga trajtimi nė bazė tė VKM nr. 183, datė 09.02.2011 'Pėr kompensimin pėr privacionet dhe humbjet qė i shkaktohen punonjėsit tė Policisė sė Shtetit, pėr shkak tė nevojave tė punės dhe tė shėrbimit', (pagė bashkėshorte), 01.01.2016 - 31.12.2016, 178 300 lekė.
2) Djali, Z. Arjon Nushi tė ardhura nga paga nė Komisariatin e Policisė Vlorė, 01.01.2016 - 04.11.2016, 571 844 lekė.
3) Djali, Z. Arjon Nushi, tė ardhura nga paga nė Drejtorinė e Policisė sė Shtetit, 04.11.2016 - 31.12.2016, 106 086 lekė.
4) Djali, Z. Arjon Nushi, tė ardhura nga shitja e njė automjeti tip "Ford", 2 200 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pronar i njė shtese nė pallatin 1337, nė katin e dytė, pranė apartamentit tė prindėrve, me sip. 59 m2, nė lagjen "Lirimi".
2) Djali, Z. Arjon Nushi pronar i njė automjeti tip "Mercedes Benz", blerė me tė ardhurat nga shitja e automjetit tė mėparshėm dhe kursimet familjare, vlera 4 200 euro.
3) Kredi bankare marrė nė datė 11.11.2016, nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 50 000 euro me afat shlyerje 180 muaj dhe kėst kredie 356 euro, pėr blerjen e njė apartamenti tė ri. Shuma e shlyer 741.64 euro, detyrimi mbetur i pashlyer 49 777.65 euro.