Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2013

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Banesė 3 kate mbi njė truall me sip. 380 m2 nė zonėn e Plazhit, Durrės me vlerė 30 000 000 lekė. Financuar me tė ardhurat ndėr vite tė aktivitetit privat si aksioner i shoqėrisė AIBA-Kompani sha. Prona ėshtė pjesė e regjimit martesor.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)Nuk ka
Automjete
1) Automjet me vlerė 43 131 euro, i blerė nė vitin 2001, financuar me tė ardhurat ndėr vite tė aktivitetit privat si aksioner i shoqėrisė AIBA-Kompani sha. Prona ėshtė pjesė e regjimit bashkėshortor.
2) Z. Andi Duka, automjet me vlerė 13 000 euro dhe 482 681 lekė TVSH, i blerė nė vitin 2012 me tė ardhurat e Z. Agron Duka nga aktiviteti privat ndėr vite.
Sende me vlerėNuk ka
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)Nuk ka
Dhurata
1) Dhuruar tė vėllait, Z. Armand Duka, nė dt 5.09.2013 aksionet e zotėruara nė AIBA-Kompani sha.
Tė tjera
1) Ortak nė shoqėritė Go-Tech shpk me 40% tė kuotave me vlerė 16 942 126 lekė dhe Eco-Market-Food shpk me 50% tė kuotave me vlerė 16 942 126 lekė, financuar nė tė dyja rastet fillimisht nėpėrmjet tė ardhurave si aksioner i AIBA-Kompani sha. Nė dt 11.09.2013 dhe 5.09.2013 janė depozituar nė QKR Vendimet pėrkatėse tė Asamblesė sė Ortakėve tė kėtyre dy bizneseve, sipas tė cilave Z. Duka humbet cilėsinė e zotėruesit aktiv duke u bėrė zotėrues pasiv i kuotave dhe emėron Z. Armand Duka si pėrfaqėsues tė tyre. Kuotat janė pjesė e regjimit bashkėshortor.
2) Ortak nė shoqėrinė New-Century shpk me 22.5% tė kuotave me vlerė 3 150 000 lekė, financuar me tė ardhurat si aksioner i AIBA-Kompani sha. Kuotat janė pjesė e regjimit bashkėshortor.
3) Bashkėshortja, Znj. Fatbjana Duka, zotėron aksione nė masėn 25% tė totalit tė shoqėrisė aksionare B.G.R. Vlera nominale e aksioneve ėshtė 36 746 500 lekė. Aksionet janė nė emėr tė bashkėshortes znj.Duka, por i pėrkasin regjimit martesor(pronėsi e dy bashkėshortėve). Burimi i pasurisė janė tė ardhura ndėr vite tė z.Agron Duka. Bashkėshortėt deklarohen pa cilėsinė e zotėruesit aktiv pasi kanė emėruar si pėrfaqėsues tė tyre njė person tė tretė me emrin Armand Duka.

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputete, 3 215 844 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si punonjėse administrate nė shoqėrinė AIBA-Kompani sha, 41 800 lekė.
2) Vajza, tė ardhura nga paga si administratore nė shoqėrinė Eco-Market-Food shpk, 1 062 144 lekė.
3) Djali, tė ardhura nga paga si Specialist Tregu nė shoqėrinė Eco-Market-Food shpk, 600 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjera
1) Gjendje e llogarisė sė pagės mė 31 dhjetor, 734 874 lekė.
2) Gjendje e llogarisė sė kartės sė kreditit mė 31 dhjetor, 39 602 lekė.
3) Vajza, Enva Duka, gjendje e llogarisė sė pagės, 99 264 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka