Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si deputet, 2 557 803 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Belma Ēela, tė ardhura si drejtore e shoqėrisė "Xhenis-Sh" sh.p.k, 958 786 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Belma Ēela, tė ardhura nga dividentėt nga shoqėria "Xhenis-Sh" sh.p.k, 36 960 889 lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Belma Ēela, tė ardhura si administratore e shoqėrisė "Xhenis-Ad" sh.p.k, 319 680 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitja e automjetit tip 'Jeep Wrangler' mė 07.03.2017, vlera 2 000 euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Bashkėshortja, Znj. Belma Ēela, shpenzime pėr blerjen e automjetit tip 'MB TRAPO' dt. 22.11.2017 pėr konsullatėn e Mongolisė, vlera 42 000 euro. Blerja ėshtė bėrė me tė ardhura nga dividenti i tėrhequr nga firma 'Xhendis-Sh'.
2) Bashkėshortja, Znj. Belma Ēela, kredi nė shumėn 250 000 euro me afat 10 vjet. Shlyerja ka filluar mė 01.03.2007 dhe pėrfundon mė 01.02.2017, me normė interesi 6 %, kėst mujor 2 083 euro. Detyrimi i mbetur pashlyer, 59 606.24 euro.
3) Bashkėshortja, Znj. Belma Ēela, kredi marrė mė 16.12.2013 nė emėr tė "Xhenis-Sh" (shoqėri biznesi ku zonja Ēela ėshtė zotėruese), rimbursuar mė 30.01.2014. Vlera e kredisė 4 600 000 euro e cila mbyll kreditė e mėparshme. Detyrimi i mbetur pashlyer nė datėn 31 dhjetor , 4 299 396 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka