Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2013

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Truall dhe ndėrtesė me sip. 768 m2 (Kafja e Madhe nė Shkodėr), me vlerė 900 000 euro dhe 1 998 000 lekė. Financuar nėpėrmjet dy kredive bankare me vlerė totale 850 000 euro, si dhe tė ardhurat nga shitja 4 000 000 lekė e njė apartamenti dhe 3 900 000 lekė tė disa ambienteve shėrbimi. Pjesa nė zotėrim e Z. Ēela ėshtė 33%.
2) Truall me sip. 300 m2, nė Pulaj, plazh Velipojė, me vlerė 734 400 lekė. Financuar me tė ardhurat nga dividenti tė vitit 2010. Pjesa nė zotėrim e Z. Ēela ėshtė 100%.
3) Truall me sip. 228 m2, nė lagjen "Kongresi i Pėrmetit", Shkodėr, me vlerė 1 500 000 lekė. Financuar me tė ardhurat nga paga. Pjesa nė zotėrim e Z. Ēela ėshtė 30%.
4) Apartament me sip. 688 m2, me vlerė 26 259 584 lekė. Financuar nėpėrmjet njė kredie bankare me vlerė 200 000 euro si dhe nga shitja 7 000 000 lekė e njė dyqani. Pjesa nė zotėrim e Z. Ēela ėshtė 100%.
5) Bodrum me sip. 18,9 m2, nė Rr. "Studenti", Shkodėr, me vlerė 721 375 lekė. Financuar me tė ardhurat nga paga.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)
1) Kredi bankare me vlerė 2 000 000 euro, marrė pėr riorganizimin e kredive ekzistuese nė vitin 2007. Shuma e detyrimit ende e pashlyer 1 076 923 euro.
2) Kredi bankare me vlerė 260 000 euro, marrė pėr riorganizimin e kredive ekzistuese nė vitin 2011.
3) Kredi bankare me vlerė 2 200 000 euro, marrė pėr riorganizimin e kredive ekzistuese nė vitin 2012.
4) Kredi bankare me vlerė 600 000 euro marrė pėr pagesėn e kėstit tė parė tė "Kafes sė Madhe" nė vitin 2011.
5) Kredi nė emėr tė Znj. Belma Ēela me vlerė 250 000 euro, marrė pėr kėstin e dytė tė "Kafes sė Madhe" nė vitin 2007. Detyrimi ende i pashlyer ėshtė 105 157 euro.
6) Kartė krediti e Z. Agron Ēela me garanci 5 000 dollarė, krijuar me tė ardhurat nga dividentėt nė vitet 2011, 2012. Shuma e pėrdorur deri nė datėn e deklarimit 406 000 lekė.
7) Kartė krediti e Znj. Belma Ēela me garanci 1 050 000 lekė. Shuma e pėrdorur deri nė datėn e deklarimit 487 000 lekė.
Automjete
1) Automjet me vlerė 72 000 euro, blerė me qira financiare.
Sende me vlerėNuk ka
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)Nuk ka
DhurataNuk ka
Tė tjera
1) Zotėrim i biznesit Xhenis-Sh shpk, me vlerė 43 960 000 lekė, themeluar nė vitin 1999. Kaluar nė pronėsi tė bashkėshortes, Znj. Belma Ēela nė dt. 19.03.2013. Pjesa nė pėrqindje 100%.
2) Zotėrim i biznesit Xheni-A.D. shpk, me vlerė 100 000 lekė, themeluar nė vitin 2001. Kaluar nė pronėsi tė bashkėshortes, Znj Belma Ēela nė dt. 19.03.2013. Pjesa nė pėrqindje 100%.
3) Zotėrim i biznesit Ag-Pa-2008 shpk me vlerė 100 000 lekė, themeluar nė vitin 2008. Pjesa nė zotėrim e Z. Ēela ėshtė 30%.

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputete, 2 888 141 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si administratore e shoqėrisė, Xhenis-Sh shpk, 958 786 lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga dividendėt nga shoqėria, Xhenis-Sh shpk, 1 273 884 lekė.
3) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si administratore e shoqėrisė, Xheni-A.D. shpk, 319 680 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjera
1) Mbyllur kontratė leasing veture mė 23.05.2016, zėvendėsuar me njė qiramarrės tjetėr.
2) Bashkėshortja, kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, detyrimi financiar i pashlyer, 59 606 euro, principali 250 000 euro, marrė mė 01.03.2007, afat 10-vjeēar, normė interesi 6 %.
3) Bashkėshortja, kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, detyrimi financiar i pashlyer 4 299 396 euro, principali 4 600 000 euro, marrė mė 16.12.2013, afat 1-vjeēar, nė emėr tė Xhenis-Sh shpk.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Blerė mė 17.02.2016 veturė mė tė ardhura nga paga, 100 000 lekė.
2) Blerė mė 03.03.2016 veturė mė tė ardhura nga paga, 260 000 lekė.
3) Bashkėshortja Znj. Belma Ēela blerė mė 18.09.2016 ap. banimi me sip. 152 m2 nė Ulqin, -100 000 euro.
4) Bashkėshortja blerė mė 22.04.2016 veturė pėr te tjerė-147 000 euro.