Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 97)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Admir THANZA Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Lartė - Gjykata Kushtetuese
Afėrdita MAHO Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Agim BENDO Gjyqtar Gjykata e Apelit
Ahmet JANGULLI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Bulqizė - Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Dibėr - Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Shkodėr
Alaudin MALAJ Gjyqtar Gjykata e Apelit
Aleksandėr MUSKAJ Gjyqtar Gjykata e Lartė
Altina XHOXHAJ Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Andi CIVICI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Apelit - Gjykata e Apelit Vlorė
Andi ĒELIKU Gjyqtar Gjykata e Lartė
Arbena AHMETI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Lushnje - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Ardian DVORANI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Ardian NUNI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Ardit MUSTAFAJ Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Arjana FULLANI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Artan BROCI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Lartė - Gjykata e Apelit
Artan ZENELI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Artur KALAJA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Artur GAXHA Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė, Tiranė - Gjykata e Apelit
Asim VOKSHI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Astrit HAXHIALUSHI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Avni SEJDI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Pukė - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Mirditė
Bari SHYTI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Durrės - Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Bulqizė - Gjykatėn Administrative e Apelit Tiranė - Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Dibėr
Bashkim DEDJA Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Bernina KONDI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Apelit Administrativ Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Berat - Gjykata e Apelit Administrativ Tiranė
Besnik IMERAJ Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Bezart KAĒKINI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tropojė - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Edlira PETRI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Edmond GOGO Gjyqtar Gjykata e Apelit
Edmond ISLAMAJ Gjyqtar Gjykata e Lartė
Elbana LLURI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykata e Apelit
Elda VRIONI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Fier
Elona STAVRI (TORO) Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Apelit - Gjykata e Shkallės sė Parė, Tiranė
Emiljano RULI Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Enerjeta SHEHAJ Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Kavajė - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Erarbėr MADHI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Fier - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Vlorė
Ergys GASHI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Durrės
Eriol ROSHI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Berat - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Ermira DEDJA Gjyqtar Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr
Ervin METALLA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Etleva DEDA Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda