Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura neto nga paga si gjyqtar i Gjykatės sė Lartė, 1 566 462 lekė.
2) Tė ardhura si honorare nga mėsimdhėnia, 35 000 lekė.
Tė ardhura nga BonuseTė ardhura nga pagesa kalimtare, 114 176 lekė.
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura dhe interesa nga obligacione thesari, 65 479 lekė, pjesė e regjimit martesor (50 % me 50 % me bashkėshorten).
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, zonja Elvira Alibali, tė ardhura vjetore nga aktiviteti privat si notere, 5 903 291 lekė, nga tė cilat 2 979 827 lekė ėshtė fitimi neto.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja cash nė kartėn e debitit tė pagės, 873 943 lekė, pjesė e regjimit martesor (50 % me 50 % me bashkėshorten).
2) Gjendja cash 1 400 000 lekė, pjesė e regjimit martesor (50 % me 50 % me bashkėshorten).


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyerje detyrimi nė vlerėn 10 000 euro, pagesa e njė kėsti sipas kontratės sė sipėrmarrjes, pjesė e regjimit martesor (50 % me 50 % me bashkėshorten).
2) Vajza, znj. Arsela Thanza, pronare e njė autoveture tip 'VW Golf', blerė me tė ardhurat e prindėrve, 420 000 lekė.