Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 116)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Luan HASNEZIRI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Majlinda ANDREA Gjyqtar Gjykata e Lartė
Manjola XHAXHO Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Lushnje
Marēela SHEHU Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Kurbin
Margarita BUHALI Gjyqtar Gjykatėn e Apelit Vlore
Maria QIRJAZI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Marjana VELĒANI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Berat - Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Durrės
Marsela BALILI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Medi BICI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Metush SARAĒI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Mimoza BRAHIMI Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Mirela FANA Gjyqtar Gjykata e Lartė
Nafie CURRI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Fier - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Nertina KOSOVA Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Ornela NAQELLARI Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Lezhe
Regleta PANAJOTI Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Tirane
Rexhep BEKTESHI Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Durres
Ridvan HADO Gjyqtar Gjykata e Apelit
Saida DOLLANI Gjyqtar Gjykata e Apelit pėr Krimet e Rėnda
Sandėr SIMONI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Selvie GJOĒAJ Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Kukės - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Semiramis HOXHOLLI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Shkėlqim MIRI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Shkėlqim MUSTAFA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Shkėlzen SELIMI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Sokol BERBERI Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Sokol BINAJ Gjyqtar Gjykata e Apelit pėr Krimet e Rėnda
Sokol IBI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė Korce
Tom NDRECA Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Apelit - Gjykata e Lartė
Tonin STERKAJ Gjyqtar Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr
Valbona DURRAJ (SEKNAJ) Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Shkodėr - Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr
Valdete HOXHA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Vitore TUSHA Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Vladimir KRISTO Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Zamir PODA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Zegjine dhe Theodhori SOLLAKU Gjyqtar Gjykata e Apelit