Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 116)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Enerjeta SHEHAJ Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Kavajė
Enton DHIMITRI Gjyqtar Gjykata e Apelit Gjirokaster
Erarbėr MADHI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Vlorė - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Fier
Ergys GASHI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Durrės - Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Eriol ROSHI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Berat - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Ermira DEDJA Gjyqtar Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr
Ervin METALLA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Esmeralda CEKA Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Tirane
Etleva DEDA Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Evelina QIRJAKO Gjyqtar Gjykata e Lartė
Evjeni SINOJMERI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Fatmir HOXHA Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Fatmira HAJDARI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Fatos LULO Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Fatos QATO Gjyqtar Gjykata e Apelit
Fatri ISLAMAJ Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Apelit - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Fiqirete MULLAJ Gjyqtar Gjykata e Apelit
Flora HAJREDINAJ Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Flutura SKĖNDERI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Fran PRENDI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Gani DIZDARI Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Genci SINJARI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Berat - Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Durrės
Genti SHALA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Gentian HAMITI Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Gentian MEDJA Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr
Gentiana MUĒAJ Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Lezhė - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Gjin GJONI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Gramoz LEVANAJ Gjyqtar Gjykata e Apelit
Gurali BRAHIMLLARI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Guxim ZENELAJ Gjyqtar Gjykata e Lartė
Hasan SELIMI Gjyqtar Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr
Hysni DEMIRAJ Gjyqtar Gjykata e Apelit
Idriz MULKURTI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Ilir TOSKA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Ilirinana OLLDASHI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Ina RAMA Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė, Lushnjė
Klodian KURUSHI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Klodiana MEMA Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Durrės - Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Vlorė - Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Lushnje
Lefter JAHAJ Gjyqtar Gjykata e Apelit
Liljana SULOLLARI (BAKU) Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda