Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhurat vjetore neto nga paga, 1 481 917 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Lindita Bendo, tė ardhura vjetore neto nga paga, 3 785 836 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Lindita Bendo, tė ardhura nga aksionet nė shoqėrinė "TREX" pėr vitin 2016 nė shumėn 112 400 lekė.
3) Djali, Z. Boiken Bendo, tė ardhura bruto nga veprimtaria si avokat 6 680 796 lekė.
4) Djali, Z. Boiken Bendo, tė ardhura nga veprimtaria si pedagog i jashtėm nė Fakultetin e Drejtėsisė, Universiteti i Tiranės, 9 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Bashkėshortja, Znj. Lindita Bendo, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 31.12.2016 ėshtė 174.77 dollarė, pjesa takuese 50 % me 50 % me bashkėshortin.
2) Bashkėshortja, Znj. Lindita Bendo, gjendja e depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 17.4 dollarė, gjendja totale 10 222.54 dollarė, pjesa takuese 50 % me 50 % me bashkėshortin.
3) Bashkėshortja, Znj. Lindita Bendo, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 323.99 euro, gjendja mė 31.12.2016 ėshtė 481.54 euro, pjesa takuese 50 % me 50 % me bashkėshortin.
4) Bashkėshortja, Znj. Lindita Bendo, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 75 667 lekė, gjendja mė 31.12.2016 ėshtė 1 039 025.89 lekė, pjesa takuese 50 % me 50 % me bashkėshortin.
5) Bashkėshortja, Znj. Lindita Bendo, gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 26.6 euro, gjendja totale 31 149.46 euro, pjesa takuese 50 % me 50 % me bashkėshortin.
6) Bashkėshortja, Znj. Lindita Bendo, gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 8 000 000 lekė, pjesa takuese 50 % me 50 % me bashkėshortin.
7) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, mė 31.12.2016, llogari page, 0 lekė, pjesa takuese 50 % me 50 % me bashkėshorten.
8) Bashkėshortja, Znj. Lindita Bendo, gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1 300 000 lekė, pjesa takuese 50 % me 50 % me bashkėshortin.
9) Bashkėshortja, Znj. Lindita Bendo, bono thesari nė njė bankė tė nivelit tė dytė shtesė 2 000 000 lekė, shuma totale 4 000 000 lekė, pjesa takuese 50 % me 50 % me bashkėshortin.
10) Dyqan 78 m2 nė Tiranė dhėnė nė pėrdorim motrės nė bazė tė kontratės sė huapėrdorjes mė 01.02.2016, pa shpėrblim.
11) Bashkėshortja, Znj. Lindita Bendo, gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė shtesė 6.12 euro. Gjendja mė 31.12.2016 ėshtė 26 108.77 euro.
12) Bashkėshortja, Znj. Lindita Bendo, gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė shtesė 28.51 euro. Gjendja mė 31.12.2016 ėshtė 22 327.71 euro.
13) Bashkėshortja, Znj. Lindita Bendo, gjendja e llogarisė sė kursimit pėr pension shtesė 152 366 lekė. Gjendja totale ėshtė 1 485 147.91 lekė.
14) Djali, Z. Boiken Bendo, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 27 296 lekė, gjendja totale 49 470 lekė.
15) Djali, Z. Boiken Bendo, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 9 758.56 euro.
16) Djali, Z. Boiken Bendo, gjendja e llogarisė rrjedhėse tė biznesit (nga puna si avokat privat) nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 140 762.59 lekė, gjendja totale 2 211 156 lekė.
17) Djali, Z. Boiken Bendo, e llogarisė rrjedhėse tė biznesit (nga puna si avokat privat) nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 5 729.26 euro, gjendja totale 18 713.26 euro.
18) Djali, Z. Boiken Bendo, gjendja e depozitės tė biznesit (nga puna si avokat privat) nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 11 795 lekė, gjendja totale 724 745.9 lekė.
19) Djali, Z. Boiken Bendo, gjendja e depozitės sė biznesit (nga puna si avokat privat) nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 7 euro, gjendja totale 7 049.35 euro.
20) Djali, Z. Boiken Bendo, bono thesari nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 970 000 lekė.
21) Djali, Z. Boiken Bendo, bono thesari nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 830 000 lekė.
22) Djali, Z. Boiken Bendo, bono thesari nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 2 000 000 lekė.
23) Djali, Z. Boiken Bendo, fond pensioni pranė Sigal nė shumėn 241 500 lekė.
24) Djali, Z. Boiken Bendo, detyrim nė zbatim tė kontratės sė qirasė financiare, detyrimi i shlyer plotėsisht , 510.24 euro. (Ky detyrim ėshtė shuar nėpėrmjet marrėveshjes pėr zėvendėsimit tė debitorit mė 07.02.2016.).
25) Vajza, Znj. Lorela Bendo, gjendja e llogarisė sė kursimit nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 5 000 lekė, gjendja totale 43 464.76 lekė.
26) Vajza, Znj. Lorela Bendo, gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 5 627 lekė, gjendja totale 629 008.5 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Djali, Z. Boiken Bendo, shpenzime pėr blerjen e njė makine tip 'Smart' mė 01.04.2016, vlera 4 500 euro.