Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) All All 118,102,889.00 323 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) QENDRA PER STUDIME TE AVANCUARA Tirane 180,000 2014-12-29 2014-12-30 34110880012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 604,Agjen per mbesh e shoq civile disbursime 30% v bordi 172/1 D 21/7/14,KONTR 27 D 30/7/14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) SHOQ MBROJ DHE ZHV MJEDIS SOC "ILIRIA" Tirane 660,000 2014-12-23 2014-12-24 34810880012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Agjen per mbesh e shoq civile disbursime 30% v bordi 172/1 D 21/7/14,KONTR 8 D 25/7/14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) A R S A L D Tirane 1,296,120 2014-12-18 2014-12-19 35710880012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Agjen per mbesh e shoq civile ristrukt UP 409/4 D 24/11/14,NJF 12/2014,KONTR 425/1 D 2/12/14,FAT 73 D 15/12/14 S 17330017,AKT MARR DORESIM 442 D 15/12/14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) INA Tirane 309,600 2014-12-15 2014-12-16 33910880012014 Sherbime te tjera Agjen per mbesh e shoq civile rip up 22 d 4/11/14,pv 17/11/14,fat 2 d 9/12/14 s 19337602
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) INSTITUTI I STUDIMEVE POLITIKE Tirane 600,000 2014-12-15 2014-12-16 35410880012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Agjen per mbesh e shoq civile disbursime 30% v bordi 2 D 25/9/14,KONTR 18/2 D 30/9/14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 8,267 2014-12-15 2014-12-16 35610880012014 Sherbime telefonike Agjen per mbesh e shoq civile tel,kod ab 549762,fat 00000001212902538 d 30/11/14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) SHOQATA "ARDHMERI PA VESE E DHUNE" Tirane 630,000 2014-12-15 2014-12-16 35510880012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Agjen per mbesh e shoq civile disbursime 30% v bordi 2 D 25/9/14,KON 35/2 D 30/9/14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) "QENDRA OPTIMUM" Tirane 960,000 2014-12-12 2014-12-15 35110880012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 604 Agjen per mbesh e shoq civile disbursime 30% v bordi 2 D 25/9/14,nr prot 294/1,kontrate nr 52/2 dt 02.10.2014
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) UNIONI EUROPIAN SHQIPTAR Tirane 600,000 2014-12-11 2014-12-15 34710880012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Agjen per mbesh e shoq civile disbursime 30% VENDIM 172/1 D 21/7/14,KONTR 23 D 30/7/14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) QENDRA PER ZHVILLIM KOMUNITAR Tirane 960,000 2014-12-12 2014-12-15 35210880012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 604 Agjen per mbesh e shoq civile disbursime 30% v bordi 2 D 25/9/14,nr prot 294/1,kontrate nr 21/2 dt 02.10.2014,
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) QENDRA Q.ZH.ZH.Q Tirane 660,000 2014-12-12 2014-12-15 35310880012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Agjen per mbesh e shoq civile disbursime 30% v bordi 172/1 D 21/7/14,KONTR 7 D 25/7/14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 3,036 2014-12-11 2014-12-12 34510880012014 Uje Agjen per mbesh e shoq civile UJI,KONTR 359577,FAT 1409-359577-1-1 D 30/9/14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) EAGLE MOBILE Tirane 242 2014-12-11 2014-12-12 34410880012014 Sherbime telefonike Agjen per mbesh e shoq civile TEL,ABONENT 315447 FAT 0000000123079188
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) FONDACIONI "MIRESIA" Tirane 240,000 2014-12-11 2014-12-12 34310880012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Agjen per mbesh e shoq civile disbursime 30% v bordi 172/1 D 21/7/14,KONTR 31 D 31/7/14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) QENDRA PER BASHKPUNIM DHE ZHVILLIM RAJONAL Tirane 300,000 2014-12-11 2014-12-12 34010880012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Agjen per mbesh e shoq civile disbursime 30% v bordi 172/1 D 21/7/14,KONTR 40 D 1/8/14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) QENDRA "PRENTICE LEARNING CENTER" Tirane 720,000 2014-12-11 2014-12-12 346110880012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Agjen per mbesh e shoq civile disbursime 30% NENDIM BORD 21/7/14 NR 172/1,KONTR 2 D 25/7/14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) Q.K.L.A QEND KOMB. LEVIZ. AMBIENTALISTE Tirane 660,000 2014-12-11 2014-12-12 34210880012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Agjen per mbesh e shoq civile disbursime 30% v bordi 172/1 D 21/7/14,KONTR 6 D 25/7/14
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) FATMIRA SINANI Tirane 14,500 2014-12-10 2014-12-11 33310880012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Agjen per mbesh e shoq civile LARJE MAK,UP 7 D 26/6/14,KON VAZH 168 D 14/7/14,FAT 2 D 2/12/14 S 6984421
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) 2 A-P Tirane 120,000 2014-12-10 2014-12-11 33210880012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Agjen per mbesh e shoq civile RIK,UP 24 D 17/11/14,NJF 11/2014,FAT 49 D 2/12/14 S 02171349
  Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) 2 A-P Tirane 294,000 2014-12-10 2014-12-11 33110880012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Agjen per mbesh e shoq civile DYER DRITARE,UP 23 D 17/11/14,FAT 50 D 2/12/14 S 02171350,FH 10 D 2/12/14