Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA All 2,704,442,641.00 2,866 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 5,000 2014-12-19 2014-12-22 84821410012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA SHKODER SHPERBLIME LINDJE 3 PERSON
  Galeria Kombetare e arteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,000 2014-12-19 2014-12-22 23210120212014 Sherbime telefonike 1012021 GALERIA Shpenzime cel urdher 19.12.14 ft.123095541 dt.01.12.14
  Mini Bashkia 8 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,749,000 2014-12-19 2014-12-22 21521011372014 Sherbimet bankare Min Bashk Nr 8 Paaftesia dhe Invalide , komisin muaji dhjetor 2014 vendimi k.b nr,25 dt.11.12.2014 konf. prefekt.5805/1 dt.15.12.2014
  Departamenti i Administrates Publike (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,000 2014-12-19 2014-12-22 12010870152014 Shpenzime per honorare DEP ADMIN PUBLIKE lik honorare experte , vend nr 118 dt 05.03.2014listepagese
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 244,965 2014-12-19 2014-12-22 28310760012014 Transferime per pensionet suplementare shteterore ILDKP lik ndihme emenjehershme urdh 5573 dt 19.12.2014,shkrese min Fin 1699/1 dt 16.12.2014,listepage
  Mini Bashkia 9 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,956,830 2014-12-19 2014-12-22 17721011432014 Pagese paaftesie Min Bashkia 9 Paaftesia dhe invalidet dhjetor 2014 vkb. nr.30 dt.11.12.2014 konf. pref.5843/1 dt.17.11.2014
  Mini Bashkia 8 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,749,000 2014-12-19 2014-12-22 21521011372014 Pagese paaftesie Min Bashk Nr 8 Paaftesia dhe Invalide , komisin muaji dhjetor 2014 vendimi k.b nr,25 dt.11.12.2014 konf. prefekt.5805/1 dt.15.12.2014
  Komuna Pogon (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 148,800 2014-12-17 2014-12-19 16824540012014 Pagese paaftesie KOMUNA POGON 2454001, PAK DHE NDIHME EK DHJETOR 2014, LISTE PAGESE
  Komuna Pogon (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 148,800 2014-12-17 2014-12-19 16724540012014 Pagese paaftesie KOMUNA POGON 2454001, PAK DHE NDIHME EK NENTOR 2014, LISTE PAGESE
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 935,790 2014-12-17 2014-12-19 52010111082014 Bursa 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER BURSAT LISTE PAGESE
  Qarku Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 47,160 2014-12-18 2014-12-19 40120110012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2011001 KESHILLI I QARKUT GJIROKASTER KESHILLTARE SHTATOR TETOR 2014
  Komuna Pogon (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 132,100 2014-12-17 2014-12-19 16624540012014 Ndihme ekonomike KOMUNA POGON 2454001, PAK DHE NDIHME EK TETOR 2014, LISTE PAGESE
  Komuna Antigone (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 329,319 2014-12-17 2014-12-19 15424480012014 Ndihme ekonomike 2448001 KOM.ANTIGONE GJIROKASTER PAAFTESI DHE NE DHJETOR 2014 LISTE PAGESE
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 87,600 2014-12-18 2014-12-19 53210111082014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER PART TIME NENTOR 2014
  Drejtoria Rajonale AKU Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 14,940 2014-12-18 2014-12-19 18010051252014/1 Udhetim i brendshem AKU DR.RAJONALE KORCE (1005125) SHPENZIME UDHETIM I BRENDSHEM
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,500 2014-12-19 2014-12-19 77521220012014 Sherbimet bankare BASHKIA KORCE KOMISION BANKAR PER PAGESE PRINCIPIALI TE KREDISE NDERTIMI I BANESAVE PER QELLIM SOCIAL
  Bashkia Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 3,910,143 2014-12-18 2014-12-19 63821270012014 Paga baze PAGAT NENTOR 2014 BASHKIA LEZHE
  Komisariati i Policise Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 20,000 2014-12-18 2014-12-19 40810160212014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale KOM POLIC PAGUAN SIPAS LIST-PAGESES
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 7,245 2014-12-18 2014-12-19 20121410102014 Shpenzime per honorare administrata kopshte cerdhe , honorare per qkf aktivitet fundviti
  Zyra e Punes Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 188,256 2014-12-18 2014-12-19 55710250332014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA PUNES SHKODER NXITJE PUNESIMI PAGE PER 18 PERSONA SUBJEKTI KEA