Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA All 2,704,442,641.00 2,866 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra e Punes Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 58,608 2014-12-12 2014-12-15 50310250332014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1025033 ZYRA PUNES SHKODER NXITJE PUNESIMI PAGE PER 3 PERSONA PER SUBJEKTIN G&G SERRAMENTI 2006
  Qendra Ekonomike Kultures (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 11,700 2014-12-15 2014-12-15 25921410132014 Shpenzime per honorare dega ekonomike kultures honorare per diten e lumturimit te nene terezes 1 person
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,294,000 2014-12-10 2014-12-15 142810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr 8217/1 dt 02.12.14 4 VKM 695 Dt 22.10.14 Shpronesim Segmenti By Pass i Shkozetit
  Biblioteka kombetare (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 89,600 2014-12-12 2014-12-15 25710120252014 Udhetim jashte shtetit 1012025 BIBLIOTEKA 600 Dieta miratim i udhetimit MK 5406/1 dt.21.11.14 aut.196/1 dt.21.11.14 Nentor 2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 121,017 2014-12-10 2014-12-15 142710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr 8336/1 dt 02.12.14 4 VKM 479 dt 16.07.14 Shpronesim Segmenti "Plepa Kavaje Rrogozhine
  Autoriteti i konkurrences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,000 2014-12-12 2014-12-15 22410770012014 Udhetim i brendshem AUTORITETI I KONKURENCES dieta urdh 86 dt 11.12.2014 bordero
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,658 2014-12-12 2014-12-15 25410110552014 Shpenzime per honorare AKP HONORARE UERDH 2943 DT 23.10.2014 BORDERO
  Autoriteti i konkurrences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,500 2014-12-12 2014-12-15 22110770012014 Udhetim i brendshem AUTORITETI I KONKURENCES dieta urdh 86 dt 11.12.2014 bordero
  Aparati Ministrise se Punes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,839,076 2014-12-12 2014-12-15 69510250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 17024 dt 10.12.2014 shkrese e MMSR 6303/2 dt 10.12.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2014-12-15 2014-12-15 62610140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh grupikeshillimot MD,nentor 2014,urdher KM nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,bordero dt 11.12.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,000 2014-12-15 2014-12-15 62510140012014 Udhetim i brendshem MINISTRIA E DREJTESISE dieta,urdher nr 601 dt 04.11.2014 bordero
  Instituti i Zhvillimit te Arsimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,062 2014-12-12 2014-12-15 25410110752014 Shpenzime per honorare 602 Inst.Zhvillimit Arsimor pages hartues tezash udhz MAS 55 dt 19.11.2014 vend drejt 551 552 dt 11.12.2014 bord 12.12.2014
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 180,000 2014-12-15 2014-12-15 80810120012014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012001, MIN KLUTURES, 40%.kont.2044 dt.06.05.2014 urdher 67 dt.20.03.2014 pika 13 relacion monitorimi 5688 dt.04.12.14 Dhjetor 2014
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 4,000 2014-12-11 2014-12-12 16510280032014 Udhetim i brendshem prokuroria berat pagese djeta sherbimi
  Prefektura e qarkut Durres (0707) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Durres 37,920 2014-12-11 2014-12-12 35610160612014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK VENDIM GJYGJSOR NR 564 DT 07.12.2006 PER MIMOZA BREGU
  Komuna Picar (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 6,600 2014-12-11 2014-12-12 18724510012014 Pagese paaftesie 2451001 KOM.PICAR GJIROKASTER PAAFTESI DERI 31.10.2014
  Komuna Picar (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 6,600 2014-12-11 2014-12-12 19124510012014 Pagese paaftesie 2451001 KOM.PICAR GJIROKASTER PAAFTESI NENTOR 2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 106,000 2014-12-12 2014-12-12 56410060672014 Udhetim i brendshem 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER , DIETA SHTATOR 2014, LISTE PAGESE
  Komisariati i Policise Kavaje (3513) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Kavaje 19,536 2014-12-11 2014-12-12 31510160382014 Te tjera transferta tek individet RENDI PAGE BASHKESHORTE SIPAS BORDEROS
  Zyra e Punes Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 365,856 2014-12-11 2014-12-12 27010250152014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA E PUNES PAGA PRAKTIKANTE XHENGO