Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

 • Si i shpenzon parate administrate publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA All 2,704,442,641.00 2,866 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 647,345 2014-12-22 2014-12-23 25810100492014 Shperblime per rezultate ne pune Tatimet 1010049 shperblime viti 2014
  Komuna Synej (3513) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Kavaje 1,805,420 2014-12-22 2014-12-23 24524740012014 Pagese paaftesie KOMUNA SYNEJ PAAFTESI DHJETOR 2014
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,519,100 2014-12-22 2014-12-23 78421220012014 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE NDIHME EKONOMIKE NENTOR 2014
  Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 16,650 2014-12-19 2014-12-23 25810110202014 Shtesa page te tjera DREJT ARSIM LEZHE LIK ORE QEND KULT FEMIJEVE SIPAS LIST-PAGESES
  Qendra Ekonomike Kultures (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 9,000 2014-12-23 2014-12-23 27121410132014 Shpenzime per honorare 2141013 dega ekonomike kultures , shpenzime honorare salloni i vjeshtes 1 persona
  Shkolla "Elektrike", Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 56,070 2014-12-22 2014-12-23 10910110782014 Te tjera transferta tek individet Shkolla Teknike Elektrike shp dalje ne pension urdh 662 dt 19.12.2014 bor 22.12.2014
  Mini Bashkia 3 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 12,191,725 2014-12-22 2014-12-23 23321011392014 Pagese paaftesie Min Bashk Nr.3 Lik Paaftesi,ndih ekon vkb 25 dt 15.12.2014 konf 5785/1 dt 18.12.2014 vend 11 dt 01.12.2014
  Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,259 2014-12-19 2014-12-23 21710040932014 Shpenzime te tjera transporti 602 QKR shpenzime transporti,shkrese nr 7714/2 dt 14.11.2014,bordero bashkamgjitur
  Kuvendi Popullor (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 914,718 2014-12-22 2014-12-23 100110020012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Kuvendi shpenzime deputetet liste pagese 20.12.2014 vendim nr 63/2013 statusi deputetit 18.11.1999 nr 8550 i ndryshuar
  Aparati i Akademise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,500 2014-12-23 2014-12-23 47710220012014 Te tjera transferta tek individet 606 AKADEMIA E SHKENCAVE paga per titull akademik 15-31 dhjetor 2014, VKM 399 DT 27.03.2008;VKM 787 DT 24.09.2010,BORDERO dhjetor 2014 nr punonjsve pl 60/fakt 1
  Shkolla e Magjistratures (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 28,800 2014-12-19 2014-12-23 30310550012014 Shpenzime per honorare SHKOLLA E MAGJISTRATURES honorare urdh 90 dt 18.12.2014 bordero
  Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,876,611 2014-12-19 2014-12-23 37810051172014 Te tjera transferta tek individet AZHBR Subvencion investim masen 50%, Skema 20,ngritje amb.mbareshtim e thertore.kafshesh,VKM.nr 173 dt 26.03.2014 udhez. perb. nr 4 dt 11.04.2014 autorizim pagese nr 5252dt 12.12.14,per "Skanderbeg"shpk. Tirane,lis.pgnr 378dt 19..12..2014
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,000 2014-12-22 2014-12-23 110310100392014 Udhetim i brendshem DREJT PERGJ TATIMEVE . lik dieta br vendit urdher dt 2.4.2014, listpag dt 19.12.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,384,631 2014-12-15 2014-12-23 149610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr 2472/1 dt 09.12.14 D.P Vendimi Nr. 13 VKM Nr 132 dt 20.02.13 Shpronesim Segmenti Rrugor "By Pass Shkozet
  Nd-ja Tregut Lire (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 160,000 2014-12-19 2014-12-23 43021010492014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna drejt e pergj e taksa vend VENDIM GJYQI ROZETA DIBRA URDHER 165 DT 21.11.14
  Qendra Kombetare e veprimtarive Folklorike (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,500 2014-12-23 2014-12-23 20010120122014 Te tjera transferime korrente 1012012 QKVF 602 pagese cmimi I per qendisjen me te mire,urdher nr 101dt 05.12.2014 bordero dt 22.12.2014
  Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,600 2014-12-22 2014-12-23 18510120092014 Te tjera transferime korrente 1012009 QKK FEMIJEVE Hoorare urdher drejtori 05.12.14 miratuar ngabordi artistik 13/4 dt.14.10.14
  Bashkia Vlore (3737) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Vlore 22,790,620 2014-12-22 2014-12-23 74621460012014 Pagese paaftesie INVALIDE BASHKIA 2146001 DHJETOR
  Bashkia Vlore (3737) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Vlore 27,275,430 2014-12-23 2014-12-23 74721460012014 Pagese paaftesie INVALIDE JANAR BASHKIA 2146001
  Bashkia Vlore (3737) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Vlore 847,182 2014-12-23 2014-12-23 75821460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SHPRONESIME SEGMENTI SKELE UJI FTOHTE BASHKIA 2146001