Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA All 2,704,442,641.00 2,866 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Qytet (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,539,390 2014-12-15 2014-12-16 821220132014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje U K K O SHA PAGESE PER SHPRONESIME SIPAS LIST PAGESES VJOLLCA PETRAQ BODE VKM 5490DAT 27.08.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 28,230 2014-12-15 2014-12-16 17710051252014 Udhetim i brendshem AKU DR.RAJONALE KORCE (1005125) DIETA 2014
  Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 276,000 2014-12-15 2014-12-16 33621220172014 Bursa ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE (2122017) BURSA PER NXENES TE DALLUAR
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 24,560 2014-12-15 2014-12-16 21721220062014 Udhetim i brendshem NDER SHERB PUBLIKE DIETA DHJETOR SIPAS LISTPAGESES
  Komuna Krutje (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 27,000 2014-12-15 2014-12-16 18626060012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh KOM.KRUTJE 2606001 SA XHIROJME PER LIK.QERA OBJEKTI SIPAS VKK NR.11 DT.27.02.2014 DHE SIPAS LISTPAGESAVE
  Komuna Krutje (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 98,280 2014-12-15 2014-12-16 18026060012014 Shpenzime te tjera transporti KOM.KRUTJE 2606001 SA XHIROJME PER LIK.PAGE PUNONJ.ME KONTR.SIPAS LISTPAGESAVE
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 58,476 2014-12-15 2014-12-16 46410111292014 Paga baze 1011129 UNIVERSITETI LUIGJ GURAKUQI SHKODER PAGE PEDAGOG TE JASHTEM
  Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 27,000 2014-12-15 2014-12-16 16510120092014 Te tjera transferime korrente 604 QKK FEMIJEVE honorare,urdher nga MK nr 5349 dt 17.11.2014,mirati bordi dt 14.10.2014,mbajtur tatim ne burim
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 23,022 2014-12-15 2014-12-16 25810110552014 Shpenzime per honorare AKP HONORARE URDH. 6527 DT 112.12.2014 KONTRATE 2902 DT 9.05.2012 BORDERO
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 754,436 2014-12-15 2014-12-16 47810030012014 Paga baze KM, paga 1-15 dhjetor 2014 nr.punonjesve Pl 161 fakti 15
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,000 2014-12-15 2014-12-16 27010760012014 Udhetim i brendshem ILDKP Pagat dieta progr pune 5220 dt 31.09.2014,autoriz 520 dt 31.10.2014,listepag 15.12.2014
  Prokuroria e rrethit TIrane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 28,773 2014-12-15 2014-12-16 21210280022014 Shpenzime per honorare 602,Prokuroria e Rrethit Tirane perkthyes,urdher 12/12/14,bordero 2014
  Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 456,835 2014-12-15 2014-12-16 36210051172014 Te tjera transferta tek individet AZHBR Subvencion norme interesi per 6-mujorin e dyte 2014, ,sipas VKM.nr 173 dt 26.03.2014 udhez. perb. nr 4 dt 11.04.2014 shkrese Intesa SAN-PAOLO BANK nr 14131971, dt 13.11.2014, subjekte perfituese, "FERVI"listepg. nr 362 dt 15.12.2014
  Zyra e Punes Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 253,000 2014-12-15 2014-12-16 56410250352014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZYRA E PUNES. lik paga sipas VKM per nxitje " ALBCRISTIAN" nentor 2014,Kont 866/3 dt 17.06.14Urdh lik 11.12.14,Shkres 1630/4 dt 20.06.14
  Bashkia Elbasan (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 2,774,500 2014-12-15 2014-12-15 85921090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike nentor2014
  Klubi I Futbollit (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 33,900 2014-12-12 2014-12-15 12921220082014 Udhetim i brendshem KLUBI I FUTBOLLIT KORCE 2122008 DIETA
  Shoqata Rajonale e Menaxhimit te Mbetjeve Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 373,968 2014-12-12 2014-12-15 1310069282014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje SHOQ.RAJ.MENAXH.MBETJEVE KOSTO LOKALE FAZA II PER SHPRONSIMIN E TOKAVE1006928
  Klubi I Futbollit (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 344,160 2014-12-12 2014-12-15 12821220082014 Udhetim i brendshem KLUBI I FUTBOLLIT KORCE 2122008 DIETA EKIPI I TE RINJVE DHE TE PARA TE RINJTE
  Komuna Bubullime (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 1,150,810 2014-12-12 2014-12-15 21126070012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2607001 Kom.Bubullim LU paga punonjesve nentor 2014 simbas listes
  Komuna Bubullime (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 38,541 2014-12-12 2014-12-15 21326070012014 Shtese page per funksionin 2607001 Kom.Bubullim LU paga gj.civile nentor 2014