Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 998,082,539,274.00 576,857 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prefektura e qarkut Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 2,000 2021-02-10 2021-02-12 2710160592021 Sherbime telefonike 1016059 prefektura,shpenzime telefon fature elektronike 343/2021 dt 08.02.2021
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) A.SH.K. DREJTORIA VENDORE GJIROKASTER Berat 54,000 2021-02-10 2021-02-12 3610280032021 Shpenzime per honorare 1028003 prokuroria ,shpenzime honorare, urdheri dt.23.12.2020
  Prefektura e qarkut Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 9,840 2021-02-10 2021-02-12 2610160592021 Sherbime te tjera 1016059 prefektura,shpenzime telefon fature elektronike 169/2021 dt 08.02.2021
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) Nikolin Çipi Berat 45,000 2021-02-10 2021-02-12 3110280032021 Depozitime te tjera ne ruajtje, te vitit ne vazhdim,Te Dala 1028003 prokuroria ,prova materiale te sekuestruara derdhur ne banke urdher 08.02.2021
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) Drejtoria Vendore e ASHK-së Shkodër Berat 22,000 2021-02-10 2021-02-12 3310280032021 Shpenzime per honorare 1028003 prokuroria ,shpenzime honorare, urdheri dt.23.12.2020
  Dogana Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 3,800 2021-02-11 2021-02-12 1610100892021 Sherbime telefonike 1010089 dogana berat pagese fatura 487/2021 dt 08.02.2021 klienti 310001876589 telefon
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ONE TELECOMMUNICATIONS Berat 139,262 2021-02-10 2021-02-12 7821670012021 Paga baze 2167001 Bashkia Ure, shpenzime telefon janar 2021,
  Drejtori Rajonale e Kujd. Social Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 3,500 2021-02-11 2021-02-12 1110131242021 Udhetim i brendshem 1013124 Zy.Kujd. Social Berat, pagese djeta sherbimi listepagesa
  Prefektura e qarkut Berat (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 2,000 2021-02-10 2021-02-12 2810160592021 Sherbime telefonike 1016059 prefektura,shpen telefon fature elektronike 477/2021 dt 08.02.2021
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) DREJTORIA VENDORE E ASHK TIRANE RURALE 1 Berat 4,000 2021-02-10 2021-02-12 3410280032021 Shpenzime per honorare 1028003 prokuroria ,shpenzime honorare, urdheri dt.23.12.2020
  Prefektura e qarkut Berat (0202) ALBANA ZOGANI Berat 14,800 2021-02-10 2021-02-12 2910160592021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016059 prefektura berat pagese per vendim gjyqesor janar 2021, ,ur 88 dt 06.09.2019
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) DREJTORIA VENDORE E ASHK-SË DIBËR Berat 36,000 2021-02-10 2021-02-12 3210280032021 Shpenzime per honorare 1028003 prokuroria ,shpenzime honorare, urdheri dt.23.12.2020
  Sp. Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 91,992 2021-02-11 2021-02-12 2810130652021 Uje SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim shpenzime per uje te pijshem Janar 2021.
  Sp. Bulqize (0603) O.ES. DISTRIMED Bulqize 105,889 2021-02-11 2021-02-12 3110130652021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim blerje materiale mjekimi, kontrate dt 06.10.2020, fat nr.360851153/2021 dt.08.02.2021 fh. nr.03 dt 09.02.2021, pvmd dt.09.02.2021.
  Bashkia Bulqize (0603) Aurel Basha Bulqize 827,007 2021-02-11 2021-02-12 7821030012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim Privati Aurel Basha" Blerje ushqimesh", PO pl.nr.5352, UP nr.1092 dt.03.03.2020, kontr.nr.2042 dt.11.05.2020, fat nr.37,38 dt.31.12.2020 seri 82992789 , 82992790, FH nr.04 date18.01.2021
  Bashkia Bulqize (0603) EGLAND(J96829419D) Bulqize 9,462,426 2021-02-11 2021-02-12 7621030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim situacion perfundimtar "Rik. rruga Koder e Danit", PO pl.nr.5359, UP nr.1330 dt.12.03.2020, kontr. dt.22.06.2020, fat nr.90 dt.23.09.2020 seri 88002690, PV kolaudimi dt.23.09.2020, nrddp 31156.L5.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 60,000 2021-02-11 2021-02-12 7921030012021 Sherbime te tjera BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim ndihme financiare sipas VKB Nr.207,208 date 29.01.2021 per personat Liman Faik Kaza dhe Fejzi Xhetan Demiri
  Sp. Bulqize (0603) ALBTELEKOM SH.A. Bulqize 6,500 2021-02-11 2021-02-12 2910130652021 Sherbime telefonike SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim shpenzime interneti Janar 2021 fature nr.988/2021.
  Sp. Bulqize (0603) NELSA Bulqize 5,700 2021-02-11 2021-02-12 3010130652021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim blerje ushqime, kontrate dt 18.01.2021, fat nr.42 dt.09.02.2021 fh. nr.05 dt 09.02.2021, pvmd dt.09.02.2021.
  Bashkia Bulqize (0603) EGLAND(J96829419D) Bulqize 9,396,450 2021-02-11 2021-02-12 7521030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim situacion perfundimtar "Rik. rruga Koder e Danit", PO pl.nr.5359, UP nr.1330 dt.12.03.2020, kontr. dt.22.06.2020, fat nr.90 dt.23.09.2020 seri 88002690, PV kolaudimi dt.23.09.2020, nrddp 31156.