Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,079,571,460,386.00 621,348 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) ANGERBA Fier 100,000 2021-04-14 2021-04-16 13921130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore SUPERVIZIM PER PERMIRESIM I FRN ME UJ PER QYTETIN E RROSK KNTR 91 DT 09/01/2020 FAT 28/2021 DT 02/03/2021
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) UJESJELLSI FIER Fier 923 2021-04-15 2021-04-16 3221110082021 Uje Nd e Pastrimit Fier 2111008 nr kienti 8900059,fature 201/2021
  Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Fier 30,189 2021-04-15 2021-04-16 7310130072021 Shpenzime te tjera transporti Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Fier 1013007 taksa vjetore,up nr 15 prot 245/1 dt 13.04.2021,automjeti AA 157AL
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 53,753 2021-04-15 2021-04-16 15621120012021 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant UP.27.11.2019 marvesh. kuader kontr.59/4 dt.26.01.2021 fat.261650530 fh.20 pvmd
  Drejtoria Vendore e Policise Fier (0909) RIKON-AL Fier 160,468 2021-04-14 2021-04-16 10810160272021 Sherbime te printimit dhe publikimit Dr. Vendore e Policise 1016027,up 2 dt 11.01.21, fo 13.01.21, pcv 13.01.21, njfit 13.01.21, kont 4 dt 29.01.21, fat 6/2021
  Gjykata e rrethit Fier (0909) VOTJONA MILE (L03420401A) Fier 6,000 2021-04-15 2021-04-16 7910290172021 Shpenzime per honorare Gjykata Fier 1029017, honorare, fat1/2021, urdher dt 15.04.21
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 284,005 2021-04-15 2021-04-16 14221130012021 Shpenzime per honorare PAGA KESHILLTARESH BASHKIA ROSKOVEC MARS 2021
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 1,661 2021-04-15 2021-04-16 2110131282021 Uje SHSSH 1013128, fat 267/2021, nr klienti 8910047
  Gjykata e rrethit Fier (0909) Nexhip Dautaj Fier 9,000 2021-04-15 2021-04-16 8010290172021 Shpenzime per honorare Gjykata Fier 1029017, honorare, fat 2/2021, urdher dt 15.04.21
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) DON JURGE Fier 71,998 2021-04-15 2021-04-16 5421110202021 Sherbime te tjera Shpepia e te Moshuereve 2111020 sherbime funerale UP.15.01.2021 FO.20.01.2021 VP.20.01.2021 kontr fat.2/2021
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) TOP-OIL Fier 119,988 2021-04-15 2021-04-16 3521110082021 Karburant dhe vaj Nd e Pastrimit Fier 2111008 , kerkese blerje 126/1 dt 26.03.21, up 9 dt 26.03.21, fat 13, pcv 26.03.21, fh 3 dt 26.03.21
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 65,250 2021-04-15 2021-04-16 27021110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001, bonus qeraje, vkb87 dt 02.11.20 dhe vkb 2.03.21, miratim prefekture, kont qeraje, listpagesat
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) UJESJELLSI FIER Fier 830 2021-04-15 2021-04-16 3321110082021 Uje Nd e Pastrimit Fier 2111008 nr kienti 8900059,fature 380/2021
  Institucioni i Ekzekutimit te vendimeve Penale IEVP (0909) BANKA CREDINS Fier 88,000 2021-04-15 2021-04-16 6110141052021 Udhetim i brendshem IIEVP(Burgu)1014105 dieta urdh. listepagesa
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 142,844 2021-04-15 2021-04-16 27121110012021 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001, up 48 dt 23.12.19, njfit 11109/6 dt 04.02.20, kont 11109/8 dt 07.02.20, fat 85 dt 29.12.20, seri 82382285, fh 47 dt 29.12.20
  Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) ECO RICIKLIM Fier 10,297 2021-04-15 2021-04-16 7410130072021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Fier 1013007 up 8 ,nr 108/1 dt 8.2.2021,kontrate nr 108/2 prot dt 8.2.2021,fd 296/2021
  Drejtoria Vendore e Policise Fier (0909) TIRANA PAPER PROVIDE Fier 749,628 2021-04-14 2021-04-16 11410160272021 Kancelari Dr. Vendore e Policise 1016027,up 8 dt 17.03.2021, fo 30.03.21, for dek 31.03.21, njfit 01.04.21, fat 7/2021, pcv 12.04.21, fh 7 dt 12.04.21
  Bashkia Roskovec (0909) 2Z KONSTRUKSION Fier 2,622,480 2021-04-15 2021-04-16 13521130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RKNSTR I RRUGES PAS SHKOLLES 9 VJECARE FSHATI VLOSH KNTR 1300 DT 18/03/2019 FAT 14 SERI 74584814 DT 31/07/2019
  Bashkia Roskovec (0909) "SHKELQIMI 07" Fier 1,368,228 2021-04-14 2021-04-16 13621130012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SIST I QENDRES SE FSHATIT NGJEQAR L=1141 ML KNTR 1005 DT 01/03/2019,FAT 80 SERI 85424080 DT 13/01/2020
  Bashkia Roskovec (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 10,887,049 2021-04-15 2021-04-16 14321130012021 Pagese paaftesie PAAFTESI+INVALID BASHKIA ROSKOVEC PRILL 2021