Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,079,571,460,386.00 621,348 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Institucioni i Ekzekutimit te vendimeve Penale IEVP (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 6,000 2021-04-15 2021-04-16 6210141052021 Udhetim i brendshem IIEVP(Burgu)1014105 dieta urdh. listepagesa
  Drejtoria Vendore e Policise Fier (0909) ALKED KOPAÇI Fier 118,200 2021-04-14 2021-04-16 11310160272021 Pjese kembimi, goma dhe bateri Dr. Vendore e Policise 1016027,up 5 dt 03.03.21, fo 12.03.21, for dek.12.03.21, njfir 19.03.21, pcv 07.04.21, fat 27/2021, fh 11 dt 07.04.21
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 104,248 2021-04-15 2021-04-16 156721120012021 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant UP.27.11.2019 marvesh. kuader kontr.59/4 dt.26.01.2021 fat.261650529 fh.21 pvmd
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Fier (0909) EB-2000 Fier 33,319 2021-04-15 2021-04-16 2010131282021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SHSSH 1013128, sherbimi pastrimi Mars 21, up 1 dt 25.01.21, fo 28.01.21, kont 01.02.21, njfit , fat tat 32/2021
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) UJESJELLSI FIER Fier 13,546,198 2021-04-15 2021-04-16 8421110182021 Uje Q E A Fier 2111018 detyrim i prapambetur sipas akt-rakordimit dt 15.4.2021,detyrime te ish komunave
  Reparti i NSH Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 88,000 2021-04-15 2021-04-16 8510160192021 Udhetim i brendshem Rep.NSH.1016019 dieta Prill 2021 Urdh. listepagesa
  Prokuroria e rrethit Fier (0909) EVALD JAHO Fier 40,000 2021-04-15 2021-04-16 8210280082021 Shpenzime per honorare Prokuroria Fier 1028008 pagesa honorare ,fature nr 1/2021
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) ALKED KOPAÇI Fier 74,280 2021-04-15 2021-04-16 3421110082021 Pjese kembimi, goma dhe bateri Nd e Pastrimit Fier 2111008 , kerkese blerje 114 dt 19.03.21, up 8 dt 23.03.21, fo 24.03.21, raport 23.03.21, fat 23, pcv 25.03.21, fh 2 dt 25.03.21
  Gjykata e rrethit Fier (0909) DRITAN DËMA Fier 72,000 2021-04-15 2021-04-16 8210290172021 Shpenzime per honorare Gjykata Fier 1029017, honorare, fat 14/2021, urdher dt 15.04.21
  Drejtoria Vendore e Policise Fier (0909) SOLID GROUP Fier 190,560 2021-04-14 2021-04-16 11510160272021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Dr. Vendore e Policise 1016027,up 9 dt 17.03.21, fo 30.03.21, for dek 31.03.21, njfit 01.04.21, fat 27/2021, pcv 06.04.21, fh 06.04.21
  Bashkia Roskovec (0909) FREDI ELECTRONIC Fier 438,000 2021-04-14 2021-04-16 13721130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri PAISJE KOMPJUTERIKE PER BASHKIN RROSKOVEC FAT 69 SERI 89365119 DT 29/09/2020
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) DON JURGE Fier 71,998 2021-04-15 2021-04-16 5321110202021 Sherbime te tjera Shpepia e te Moshuereve 2111020 sherbime funerale UP.15.01.2021 FO.20.01.2021 VP.20.01.2021 kontr fat.1/2021
  Gjykata e rrethit Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 17,000 2021-04-15 2021-04-16 7610290172021 Shpenzime per honorare Gjykata Fier 1029017, pagese eksperti, kont 18.01.21, prezencat, listpagesat
  Prokuroria e rrethit Fier (0909) EVALD JAHO Fier 120,000 2021-04-15 2021-04-16 8310280082021 Shpenzime per honorare Prokuroria Fier 1028008 pagesa honorare ,fature nr 2/2021
  Gjykata e rrethit Fier (0909) Genti Hema Fier 12,000 2021-04-15 2021-04-16 7710290172021 Shpenzime per honorare Gjykata Fier 1029017, honorare, fat 3/2021, urdher dt 15.04.21
  Gjykata e rrethit Fier (0909) Petrit Morina Fier 21,000 2021-04-15 2021-04-16 7810290172021 Shpenzime per honorare Gjykata Fier 1029017, honorare, fat 47/2021, urdher dt 15.04.21
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 252,444 2021-04-15 2021-04-16 9910060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine me perfomance fat nr 42 dt 30.11.2020 nr ser 86639692 situacion pjesor nr 9 kontr 506 dt 25.09.2019 objk rrugk/strelce-k/maliq-aksi rrugor shkemb derborcanit-kufi gramsh 19.3.km
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 252,444 2021-04-15 2021-04-16 10010060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine me perfomance fat nr 43 dt 30.11.2020 nr ser 86639693 situacion pjesor nr 10 kontr 506 dt 25.09.2019 objk rrugk/strelce-k/maliq-aksi rrugor shkemb derborcanit-kufi gramsh 19.3.km
  Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) ND UJSJELLSIT TEPELENE Gjirokaster 1,200 2021-04-15 2021-04-16 4010100512021 Uje 1010051 Drejt Rajon Tatimore uje mars 2021 fat nr 70/2021 dt 12.04.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 35,030 2021-04-15 2021-04-16 10410160282021 Uje 1016028 Drejt vendore e policise GJ uje gjirokaster mars 2021 fat nr 222/2021-175/2021 dt 01.04.2021