Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,072,576,426,319.00 615,881 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Shk. Pr "Ali Myftiu" Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 435 2021-04-08 2021-04-09 5810102462021 Posta dhe sherbimi korrier 1010246 Shkolla Profesionale"Ali Myftiu" Shp.Postare fat.nr.114 seri 81102467 dt.31.3.2021
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 70,000 2021-04-08 2021-04-09 22321090012021 Te tjera transferta tek individet 2109001 Bashkia Elbasan Bonuse strehimi Prill 2021 U.ad.nr.320 dt.8.4.2021 Permbl.nr.5 dt.7.4.2021 Cek.nr.2089123 Emanuela Lufo ID I65908066U
  Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) HENRIETA FORTUZI Elbasan 40,000 2021-04-08 2021-04-09 5610280072021 Shpenzime per honorare 1028007 Prokuroria Elbasan Shp.Honorare u.pag.nr.4 dt.8.4.2021 fat.nr.2/2021 dt.7.4.2021
  Qarku Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 1,440 2021-04-08 2021-04-09 7820480012021 Uje 2048001 Keshilli i Qarkut shpenz uje fat 414/2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) ELEKTROSEK Elbasan 624,000 2021-04-08 2021-04-09 23921090142021 Sherbime te tjera Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 kamera UP nr 3446 dt 25.05.2018 Vendim dt 13.07.2018 kont dt 23.07.2018 PV monitorimi 31.08.2020 fat nr 5271 seri 87615271 dt 31.08.2020
  Zyra Punesimit Elbasan (0808) FIORI - CULTURA ÇULLHAJ SH.P.K Elbasan 10,020 2021-04-08 2021-04-09 24010101882021 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) 1010188 Zyra Punes paga sig marreveshje trepaleshe nr 13 dt 07.01.2021 pv financimi nr 369/1 dt 08.04.2021 vkm 608
  Shk. Pr "Ali Myftiu" Elbasan (0808) VODAFONE ALBANIA Elbasan 12,000 2021-04-08 2021-04-09 5610102462021 Sherbime te tjera 1010246 Shkolla Profesionale"Ali Myftiu" Shp.interneti Up.nr.2 dt.20.1.2021 pv.nr.1 dt.22.1.2021 kont.20/1dt.27.1.2021 fat.243/2021 dt.31.3.2021 kodi 388
  Zyra Vendore Arsimore, Cërrik (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,895,095 2021-04-08 2021-04-09 7010112522021 Shpenzime te tjera transporti 1011252 Zyra Arsimore Cerrik Shpenzime Transporti nxënës me përmbledhëse borderoje
  Zyra Vendore Arsimore, Cërrik (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 7,603 2021-04-08 2021-04-09 6910112522021 Posta dhe sherbimi korrier 1011252 Zyra Arsimore Cerrik, sherbim postar fature 138 150 seri 81102491 81102403 dt 31.03.2021
  Zyra Punesimit Elbasan (0808) Banka OTP Albania Elbasan 56,951 2021-04-08 2021-04-09 24110101882021 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1010188 Zyra Punes paga me permbledhese Valbona Kolla J25719076E amendament marreveshje trepaleshe 9 prot dt 07.01.2020 pv financimi nr 368/1 dt 08.04.2021
  Q.Form. Profes. Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 20,722 2021-03-17 2021-04-09 5610102202021 Uje 1010220 Drejtoria Raj e form Prof Elbasan,uje , fature 273119524, 273119525, me permbledhese sipas akt marveshjes 184/1 dt 8.9.2020
  Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 768 2021-04-08 2021-04-09 5510280072021 Uje 1028007 Prokuroria Elbasan Uje Kont.23576 Fat.nr.418/2021dt.31.3.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Elbasan Qytet (Elber) (0808) INSTITUTI DEKLIADA - ALB Elbasan 275,134 2021-04-08 2021-04-09 221090152021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2109015 Ujesjelles Elbasan studim projektim nga burime fushe bullit ne koder kraste kont nr 1058/25 dt 14.10.2020 up nr 1058 dt 10.07.2020 pv vler 13.08.2020 vend titull 1058/22 dt 07.10.2020 fat nr 128 seri 83329460
  Qendra e Grumbullimit dhe Trajtimit te Kimikateve te Rrezikshme (QGTK) (0808) Illyrian Guard Elbasan 313,753 2021-04-08 2021-04-09 3310061592021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes QGTKRR 1006159 Roje kontrate nr 50 dt 17.06.2020 fat nr 380 dt 31.03.2021
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Elbasan 9,800 2021-04-08 2021-04-09 8210110992021 Sherbime te tjera 2021 Universiteti A.Xhuvani 1011099 Mirmbajtje E-mail Up nr 9 dt 19.05.2020 kontr nr 932/2 dt 01.06.2020 fat 16/2021 dt 01.04.2021
  Shk. Pr "Ali Myftiu" Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 6,720 2021-04-08 2021-04-09 6010102462021 Udhetim i brendshem 1010246 Shkolla Profesionale"Ali Myftiu"Transp.arsimtaresh Permbl.borderoje Nr.pasap.ID G56027005O
  Shk. Pr "Ali Myftiu" Elbasan (0808) KUMRIA 1 Elbasan 94,381 2021-04-08 2021-04-09 5710102462021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1010246 Shkolla Profesionale"Ali Myftiu" Shp.ruajtjes e sigurise Up.nr.3 dt.12.2.2021 pv.nr.1 dt.17.2.2021 kont.dt.22.2.2021 fat.17/2021 dt.31.3.2021 kodi 388
  Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 65,780 2021-04-08 2021-04-09 5410280072021 Posta dhe sherbimi korrier 1028007 Prokuroria Elbasan Shp.postare Fat.nr.88 seri 81106240 dt.31.32.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) ELEKTROSEK Elbasan 768,000 2021-04-08 2021-04-09 23821090142021 Sherbime te tjera Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 kamera UP nr 3446 dt 25.05.2018 Vendim dt 13.07.2018 kont dt 23.07.2018 PV monitorimi 30.06.2020 fat nr 3960 seri 88803960 dt 30.06.2020
  Qarku Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,020 2021-04-08 2021-04-09 8020480012021 Posta dhe sherbimi korrier 2048001 Keshilli i Qarkut shpenz poste fat seri 81106237