Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,072,576,426,319.00 615,881 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Diber (0606) SINTEZA CO Diber 59,400 2021-04-08 2021-04-09 7720460012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave K.Qarkut 204600 sherbim riparim fotokopje ,proces verbal emergjence dt.07.04.2021,fature nr.960/2021 dt.07.04.2021,proces-verbal marje ne dorezim dt.08.04.2021
  Bashkia Peshkopi (0606) Zyra e Permbarimit Privat Strati Diber 1,000,000 2021-04-08 2021-04-09 26621060012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2106001 Bashkia Diber shlyrje vendim gjygjesor gjergj bucaj,vend gjyk shkalla pare nr 1286 dt 16.04.2019,vendim apeli dt 15.05.2019,urdher tit nr 86 dt 08.04.2021,shkrese permb nr 5094 dt 01.10.2019
  Bashkia Peshkopi (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 3,858,260 2021-04-08 2021-04-09 26121060012021 Ndihme ekonomike 2106001 Bashkia Diber lik 6 perqinsh Shkurt 2021, VKB nr 19 dt 06.04.21, Konf Pref nr 377/1 dt 06.04.21, urdher kryetari nr 83 dt 07.04.21, permbledhese bashkengjitur
  Bashkia Peshkopi (0606) DODA-R Diber 1,520,926 2021-04-08 2021-04-09 22821060012021 Karburant dhe vaj 2106001 Bashkia Diber karbuarnt, UP 05/1 dt 27.01.20, Arg fond limit nr 5 dt 20.01.20, form njof OE nr 5/14 dt 07.04.20, kontr 5/16 dt 21.04.20, fat 1/201 dt 23.02.21, FH 8 dt 23.02.21, PV marrje dorezim dt 23.02.21
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA CREDINS Diber 24,633 2021-04-08 2021-04-09 25621060012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2106001 Bashkia Diber pagese qeraje shkurt 2021,kontr dt 03.08.20,kont nr 944 dt 11.03.20,nr n775 dt 10.08.20,nr 872 dt 04.03.20,listepagesa bashkangjitur
  Gjykata e rrethit Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 50,700 2021-04-08 2021-04-09 8510290142021 Udhetim i brendshem Gjykata 1029014djeta administrative prill 2021
  Bashkia Peshkopi (0606) SELAMI Diber 5,500,000 2021-04-08 2021-04-09 26221060012021 Shpenzime gjyqesore 2106001 Bashkia Diber shlyrje vendim gjygjesor selami,vend gjyk nr 1103 dt 09.07.2012,urdher nr 85 dt 08.04.2021 listepagese bashkangjitur
  Bashkia Peshkopi (0606) SELAMI Diber 5,000,000 2021-04-08 2021-04-09 22321060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2106001 UP 17/1 dt 19.04.17,amend 17/13 dt 13.07.17, PV perk dt 13.07.17, Akt kol 06.07.17, PV perh 07.09.18
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) Ujësjellës Kanalizime Dibër Diber 1,920 2021-04-08 2021-04-09 2710051202021 Uje 1005120 AKU uje mars 2021, fat e fiskalizuar nr 96/2021 dt 01.04.2021
  Gjykata e rrethit Diber (0606) GENTJAN SADIKU Diber 6,000 2021-04-08 2021-04-09 8610290142021 Shpenzime per honorare Gjykata 1029014 shpenzime avokat fat nr.11/2021 dt.31.03.2021
  Bashkia Peshkopi (0606) BANKA CREDINS Diber 9,350 2021-04-08 2021-04-09 25521060012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2106001 Bashkia Diber bonus strehimi shkurt 2021,kontr nr 28 dt 07.01.2020,vendim nr 4 dt 28.01.20,listepagesa bashkangjitur
  Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) Zyre e Permbarimit Privat "3L" Durres 3,000 2021-04-08 2021-04-09 20810160252021 Paga baze DR POLICISE 1016025 VENDIM GJYQESOR SIPAS BORDEROSE
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 476,219 2021-04-08 2021-04-09 17721070082021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2107008 QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT KUOTE USHQIMORE PAGESE BURSE SIPAS BORDEROSE
  Bashkia Shijak (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 1,198,060 2021-04-08 2021-04-09 18621080012021 Paga baze 2108001 BASHKIA SHIJAK PAGA SIPAS LIST PAGESE
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA CREDINS Durres 76,500 2021-04-08 2021-04-09 2811011502021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1011150 UNIVERSITETI PAGUAR ANETARET E BORDIT LIST PAGESE MARS 2021
  Bashkia Durres (0707) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Durres 32,750,000 2021-04-08 2021-04-09 59821070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PRKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 90,900,000 2021-04-08 2021-04-09 60521070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PRKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 183,650,000 2021-04-08 2021-04-09 59921070012021 Te tjera transferta tek individet GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PRKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) TETEA Durres 454,800 2021-04-08 2021-04-09 80.10050682021 Pjese kembimi, goma dhe bateri DR UJITJES DHE KULLIMIT 1005068 FAT 15/2021 BOKULLA SPINOTA
  Drejtoria Arsimore Durres (0707) BAILIFF SERVICES ALBANIA Durres 20,000 2021-04-08 2021-04-09 14210110072021 Paga baze 1011007 ZYRA VENDORE ARSIMORE DR VEND GJYQ 9973 DT 05.11.2012 NDALESE PAGE PER DORINA VOKSHI NANO