Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,079,571,460,386.00 621,348 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Gjirokaster (1111) MEGAPHARMA Gjirokaster 3,612 2021-04-15 2021-04-16 22710130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente fat nr 45/2021 dt 20.01.2021 fh nr 11 dt 22.01.2021 kontr 44/2 dt 20.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) I L M A Gjirokaster 16,642 2021-04-15 2021-04-16 22410130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente fat nr 2/2021 dt 15.01.2021 fh nr 06 dt 18.01.2021 kontr 44 dt 15.01.2021
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 252,444 2021-04-15 2021-04-16 10110060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine me perfomance fat nr 44 dt 30.11.2020 nr ser 86639694 situacion pjesor nr 11 kontr 506 dt 25.09.2019 objk rrugk/strelce-k/maliq-aksi rrugor shkemb derborcanit-kufi gramsh 19.3.km
  Drejtoria Vendore e Policise Gjirokaster (1111) LIBRARI DYRRAHU Gjirokaster 95,999 2021-04-15 2021-04-16 11110160282021 Kancelari 1016028 Drejt vendore e policise GJ kancelari fat nr 52/2021 dt 26.03.2021 fh nr 12 dt 26.03.2021 up nr 13 dt 19.03.2021 ftese oferte klasifikim perfundimtar
  Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) E-NETWORK-AL Gjirokaster 9,000 2021-04-15 2021-04-16 9110290192021 Sherbime telefonike 1029019 Gjykata e rrethit Gj internet fat nr 18/2021 dt 13.04.2021 kontr 46 dt 20.01.2021
  Shtepia e te moshuarve Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 10,000 2021-04-15 2021-04-16 5021150192021 Sherbime te tjera 2115019, Shtepia e te moshuarve Gjirokaster liste pagese per asistence juridike aktmarreveshje 3 dt 13.01.2021
  Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) ELONA DOBI Gjirokaster 27,000 2021-04-15 2021-04-16 8910290192021 Shpenzime per honorare 1029019 Gjykata e rrethit Gj avokat fat nr 1/2021 dt 13.04.2021 vertetim pjesemarrje
  ISHSH Rajonal Gjirokaster (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 45,000 2021-04-15 2021-04-16 4610131142021 Udhetim i brendshem 1013114, Inspektoriati Shteteror Shendetesor dieta liste pagese
  Drejtoria Vendore e Policise Gjirokaster (1111) TRIPTIK Gjirokaster 72,000 2021-04-15 2021-04-16 11210160282021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1016028 Drejt vendore e policise GJ materiale e sherbime speciale fat nr 25/2021 dt 13.04.2021 fh nr 16 dt 13.04.2021 pv
  Spitali Gjirokaster (1111) I L M A Gjirokaster 10,846 2021-04-15 2021-04-16 22510130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente fat nr 3/2021 dt 15.01.2021 fh nr 07 dt 18.01.2021 kontr 44/1 dt 15.01.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Gjirokaster (1111) SOFIA MYFTARI Gjirokaster 8,040 2021-04-15 2021-04-16 10910160282021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016028 Drejt vendore e policise GJ ushqime fat nr 32/2021 dt 13.04.2021 kontr 18/b dt 08.01.2021 up nr 1 dt 05.01.2021 ftese oferte klasifikim perfundimtar
  Shtepia e te moshuarve Gjirokaster (1111) MIFEEL Gjirokaster 24,000 2021-04-15 2021-04-16 5221150192021 Sherbime te tjera 2115019, Shtepia e te moshuarve Gjirokaster sherbim per banoret fat nr 57/2021 dt 14.04.2021 kontr 12.02.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) MEGAPHARMA Gjirokaster 288,600 2021-04-15 2021-04-16 24610130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente fat nr 401777122/2021 dt 24.02.2021 fh nr 31 dt 25.02.2021 kontr 147/3 dt 17.02.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) ALDOSCH - FARMA Gjirokaster 1,296 2021-04-15 2021-04-16 23910130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente fat nr 279/2021 dt 18.02.2021 fh nr 29 dt 19.02.2021 kontr 147/4 dt 18.02.2021
  Shtepia e te moshuarve Gjirokaster (1111) SOLID GROUP Gjirokaster 337,050 2021-04-15 2021-04-16 4921150192021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2115019, Shtepia e te moshuarve Gjirokaster detergjente fat nr 30/2021 dt 13.04.2021 fh nr 10 dt 14.04.2021 up nr 18 dt 07.04.2021 ftese oferte akt mareveshje dt 12.04.2021
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) ANEL & CO Gjirokaster 492,938 2021-04-13 2021-04-16 20524520012021 Karburant dhe vaj 2452001,Bashkia Dropull karburant fat nr 5/2021 dt 31.03.2021 fh nr 8 dt 31.03.2021 kontr 362 dt 22.02.2021 up nr 99 dt 20.01.2021 njoftim fitues
  Spitali Gjirokaster (1111) T R I M E D Gjirokaster 23,838 2021-04-15 2021-04-16 22910130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente fat nr 15/2021 dt 21.01.2021 fh nr 13 dt 25.01.2021 kontr 16/2 dt 14.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) T R I M E D Gjirokaster 2,610 2021-04-15 2021-04-16 24010130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente fat nr 62/2021 dt 11.02.2021 fh nr 22 dt 11.02.2021 kontr 107/1 dt 29.01.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) ALDOSCH - FARMA Gjirokaster 236,545 2021-04-15 2021-04-16 23610130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" medikamente fat nr 280/2021 dt 18.02.2021 fh nr 30 dt 19.02.2021 kontr 74/1 dt 22.01.2021
  Shtepia e te moshuarve Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 929 2021-04-15 2021-04-16 5121150192021 Sherbimet bankare 2115019, Shtepia e te moshuarve Gjirokaster sherbime postare fat nr 26 dt 31.03.2021 nr ser 89200379