Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,072,576,426,319.00 615,881 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Fier (0909) M E D I C A M E N T A Fier 134,806 2021-04-08 2021-04-09 24110130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 457 dt 27.01.20, mk 458/47 dt 17.06.20, fo 146 dt 12.01.21, kont 414 dt 22.01.21, fat 52/2021, pcv 03.03.21, fh 51 dt 03.03.21
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 2,353,420 2021-04-08 2021-04-09 12621130012021 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA MARS 2021 BASHKIA RROSKOVEC
  Spitali Fier (0909) GENIUS SHPK Fier 797,700 2021-04-08 2021-04-09 24210130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 7 dt 28.04.20, njfit 1559 dt 23.06.20, MK 1617 dt 29.06.20, kont 4099 dt 18.11.20, fat 49/2021, pcv 05.03.21, fh 52 dt 05.03.21
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 47,452 2021-04-08 2021-04-09 12821130012021 Te tjera shperblime per personelin PAGA MARS 2021 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Patos (0909) QEND.PER ÇESHTJET E INFORMIMIT PUBLIK Fier 50,000 2021-04-08 2021-04-09 13721120012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Patos 2112001 mirembajtje faqe Web UB.25.01.2021 PV.kontr. fat.2/2021
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 150,960 2021-04-08 2021-04-09 23621110012021 Shpenzime per qiramarrje per pronat residenciale Bashkia Fier 2111001, pagese qeramarrje, vkb74 dt 27.09.16, miratim 929/3 dt 24.11.16, kont 6396 dt 30.11.16, listpagesa
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 400,018 2021-04-08 2021-04-09 13921120012021 Shtese page per funksionin Bashkia Patos 2112001, pagat Mars 21, listpagesat, prezencat Mars 21
  Qarku Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 89,250 2021-04-08 2021-04-09 5820490012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Qarku Fier 2049001 pagesa per keshilltare Mars 2021 listepagesa
  Reparti i NSH Fier (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 11,000 2021-04-08 2021-04-09 8110160192021 Udhetim i brendshem Rep.NSH.1016019 dieta Mars 2021 Urdh. listepagesa
  Drejtoria Arsimore Fier (0909) ZYRA PERMBARIMORE FIER Fier 10,000 2021-04-08 2021-04-09 7610110092021 Shtese page per funksionin PENSION USHQIMOR PER MERITA VLASHI ZYRA VENDORE ARSIMORE FIER
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 370,977 2021-04-08 2021-04-09 1810131282021 Shtesë page për natyrë të veçantë pune/kushte pune SHSSH Fier 1013128, pagat Mars 21, listapgesat, prezencat Mars 21
  Drejtoria Arsimore Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 26,200 2021-04-08 2021-04-09 7510110092021 Udhetim i brendshem PAGES PER DALJE NE PENSION ZYRA VENDORE ARSIMORE FIER
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 4,003,120 2021-04-08 2021-04-09 12321130012021 Paga baze PAGA MARS 2021 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 5,999,624 2021-04-08 2021-04-09 24321110012021 Ndihme ekonomike Bashkia Fier 2111001, NE Mars 21, vendim 3/2021, shkrese 114 dt 01.04.21
  Zyra Punesimit Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 6,313,425 2021-04-08 2021-04-09 22610101922021 Kompensim papunesie per personat e siguruar Dr Rajonale AKPA Fier 1010192 pagese papunesie Mars,Lida Majaci
  Spitali Fier (0909) I N T E R M E D Fier 318,567 2021-04-08 2021-04-09 26310130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 410 dt 10.07.20, njfit 3324/59 dt 13.01.21, MK 3324/60 dt 18.01.21, urdher 12.02.21, fat 90/21, pcv 11.03.21, fh 56 dt 11.03.21
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 688,305 2021-04-08 2021-04-09 12421130012021 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA MARS 2021 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Roskovec (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 182,300 2021-04-08 2021-04-09 12721130012021 Paga baze PAGA MARS 2021 BASHKIA RROSKOVEC
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 37,400 2021-04-08 2021-04-09 23821110012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001,punonjes me kontrate, listpgesat , akt marrveshje 10 dt 05.01.21, relacion
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 564,400 2021-04-08 2021-04-09 23921110012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Fier 2111001,pagese e kryepleqeve, listpagesat, Njsite Admin