Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,072,576,426,319.00 615,881 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 8,500 2021-04-08 2021-04-09 28710111502021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1011150 UNIVERSITETI PAGUAR ANETARE E KOMISIONIT TE PERHERSHEM PER STANDARDET DHE CILESINE SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Durres (0707) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Durres 150,000 2021-04-08 2021-04-09 58321070012021 Te tjera transferime korrente GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PRKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA CREDINS Durres 34,000 2021-04-08 2021-04-09 28510111502021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1011150 UNIVERSITETI PAGUAR ANETARE E KOMISIONIT TE PERHERSHEM PER STANDARDET DHE CILESINE SIPAS LISTEPAGESES
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA CREDINS Durres 25,500 2021-04-08 2021-04-09 28910111502021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1011150 UNIVERSITETI PAGUAR ANETARE TE KOMISIONIT TE PERHERSHEM PER DHENIEN E GR DOKTOR SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 6,768,979 2021-04-08 2021-04-09 58521070012021 Te tjera transferime korrente GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PRKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) EURONDERTIMI 2000 Durres 27,410,886 2021-04-08 2021-04-09 59621070012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIP. OSE RIK I AMBJ TE PERBASHKETA , KONTR. 12926/13 DT 29.12.20, LIK FAT 2/2021 DT 31.3.21 SIT NR 1 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 8,826,354 2021-04-08 2021-04-09 58821070012021 Te tjera transferime korrente GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PRKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) Hekurudha Shqiptare Durres 31,187 2021-04-08 2021-04-09 59121070012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh QERA PER AMBJ E POLICISE BASHKIAKE,KONTR. 54/7 DT 23.9.20 , LIK FAT 2/2021 DT 17.3.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) BANKA E BASHKUAR E SHQIPERISE Durres 63,496 2021-04-08 2021-04-09 17921070082021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2107008 QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT KUOTE USHQIMORE PAGESE BURSE SIPAS BORDEROSE
  Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI Durres 599,993 2021-04-08 2021-04-09 3021070152021 Karburant dhe vaj 2107015 NDERMARJA KOMUNALE PLAZH/ BLERJE BENZINE FAT 136/2021 DT 31.03.2021
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) BANKA E TIRANES Durres 95,244 2021-04-08 2021-04-09 17821070082021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2107008 QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT KUOTE USHQIMORE PAGESE BURSE SIPAS BORDEROSE
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 444,470 2021-04-08 2021-04-09 17321070082021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2107008 QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT KUOTE USHQIMORE PAGESE BURSE SIPAS BORDEROSE
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 8,500 2021-04-08 2021-04-09 28810111502021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1011150 UNIVERSITETI PAGUAR ANETARE TE KOMISIONIT TE PERHERSHEM PER DHENIEN E GR DOKTOR SIPAS LISTEPAGESES
  Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 15,000 2021-04-08 2021-04-09 20710160252021 Paga baze DR POLICISE 1016025 PENSION USHQIMOR SIPAS BORDEROSE
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 56,761,127 2021-04-08 2021-04-09 60821070012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime HARTIM I PROJEKTEVE REHABILIT.PERSHTATESE KONTR. 661 DT 18.1.21 LIK FAT 21/2021 DT 1.4.21 SIT NR 1 SIT NR 1 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) UNION BANK SHA Durres 2,057,375 2021-04-08 2021-04-09 58921070012021 Te tjera transferime korrente GRANTI I RINDERTIMIT PER FAMILJET E PRKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) 4 S Durres 67,500 2021-04-08 2021-04-09 18721070082021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2107008 QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT BLERJE BUKE FAT NR 130 DT 22.03.2021
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) ARTEO 2018 Durres 430,800 2021-04-08 2021-04-09 17121070082021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2107008 QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT PJESE KEMBIMI PER AUTOMJETE FAT 35/2021 DT 29.03.2021
  Bashkia Durres (0707) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Durres 394,161 2021-04-08 2021-04-09 59221070012021 Elektricitet ENERGJI SHKURT SIPAS LISTES BASHKENGJITUR /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Drejtoria Arsimore Durres (0707) ZYRA E PERMBARIMIT Durres 10,000 2021-04-08 2021-04-09 13610110072021 Paga baze 1011007 ZYRA VENDORE ARSIMORE DR VEND GJYQ 106 DT 27.01.15 NDALESE PAGE PER ALUSH ALIU