Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,079,571,460,386.00 621,348 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 2,200 2021-04-15 2021-04-16 31421050012021 Udhetim i brendshem BASHKIA DEVOLL BORDERO DIETAT MUAJI PRILL 2021
  Bashkia Bilisht (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 12,800 2021-04-15 2021-04-16 31321050012021 Udhetim i brendshem BASHKIA DEVOLL BORDERO DIETAT MUAJI PRILL 2021
  Bashkia Bilisht (1505) NDERMARJA UJESJELLSIT Devoll 129,071 2021-04-15 2021-04-16 31521050012021 Uje BASHKIA DEVOLL PAGESE PER UJESJELLESIN NR FAT 38 DT 14.04.2021 MUAJI MARS 2021
  ISHSH Rajonal Diber (0606) Ujësjellës Kanalizime Dibër Diber 960 2021-04-15 2021-04-16 2610131102021 Uje 1013110 Insp Shtet Shend uje Mars 2021, fat 97/201 dt 01.04.2021
  Drejtori Rajonale e Kujd.Social Dibër (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 13,080 2021-04-15 2021-04-16 2310131252021 Posta dhe sherbimi korrier Sh.S.SH 1013125 posta mars 2021 fat nr.92 dt.31.03.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 16,885 2021-04-15 2021-04-16 9410160242021 Posta dhe sherbimi korrier Dr.Policise 1016024 posta mars 2021 fat.nr.96 dt.31.03.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Diber (0606) DILAVER REÇI Diber 200,000 2021-04-15 2021-04-16 9110160242021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Dr.Policise 1016024 Shpenzime per mirmb.mjeteve te transportit,up.nr.20 dt.01.04.2021,njoftim fituesi,ftes per oferte,fat.nr10 dt.06.04.2021,procesverbal nr.17 dt.06.04.2021
  Drejtori Rajonale e Kujd.Social Dibër (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 3,000 2021-04-15 2021-04-16 2210131252021 Sherbime telefonike Sh.S.SH 1013125 telefon mars 2021 fat nr.3959/2021 dt.09.04.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Diber (0606) Ujësjellës Kanalizime Dibër Diber 61,920 2021-04-15 2021-04-16 8510160242021 Uje Dr.Policise 1016024 uji mars 2021 fat.nr.81dt.01.04.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 28,845 2021-04-15 2021-04-16 9210160242021 Posta dhe sherbimi korrier Dr.Policise 1016024 posta mars 2021 fat.nr.101 dt.31.03.2021
  Drejtori Rajonale e Kujd.Social Dibër (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 69,500 2021-04-15 2021-04-16 2110131252021 Udhetim i brendshem Sh.S.SH 1013125 djeta shkurt- mars 2021
  Drejtoria Vendore e Policise Diber (0606) Ujësjellës Kanalizime Dibër Diber 25,320 2021-04-15 2021-04-16 8610160242021 Uje Dr.Policise 1016024 uji mars 2021 fat.nr.57dt.12.04.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Diber (0606) Tomor Çemalli Diber 228,000 2021-04-15 2021-04-16 9010160242021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Dr.Policise 1016024 materiale pastrimi dhe dizifektimi,up.nr.15 dt.17.03.2021,njoftim fituesi,ftes per oferte,fat.nr.08 dt.06.04.2021, flet hyrje nr.13 dt.06.04.2021,procesverbal nr.16 dt.06.04.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Diber (0606) UJESJELLESI Diber 61,620 2021-04-15 2021-04-16 8810160242021 Uje Dr.Policise 1016024 uji mars 2021 fat.nr.104dt.08.04.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 11,255 2021-04-15 2021-04-16 9310160242021 Posta dhe sherbimi korrier Dr.Policise 1016024 posta mars 2021 fat.nr.40 dt.31.03.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Diber (0606) Xhevdet Hakorja Diber 159,800 2021-04-15 2021-04-16 8910160242021 Pajisje per perdorim policor Dr.Policise 1016024 Paisje per perdorim policor mat.nderlidhje,up.nr.14 dt.16.03.2021,njoftim fituesi,ftes per oferte,fat.nr.09 dt.26.03.2021, flet hyrje nr.09 dt.26.03.2021,procesverbal nr.15 dt.26.03.2021
  ISHSH Rajonal Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,215 2021-04-15 2021-04-16 2710131102021 Posta dhe sherbimi korrier 1013110 Insp Shtet Shend posta Mars 2021, fat 106 dt 31.03.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 26,090 2021-04-15 2021-04-16 8710160242021 Sherbime telefonike Dr.Policise 1016024 Telefon mars 2021 fat.nr.3661dt.09.04.2021
  ISHSH Rajonal Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 3,000 2021-04-15 2021-04-16 2810131102021 Sherbime telefonike 1013110 Insp Shtet Shend telefon Mars 2021, fat 3205/2021 dt 09.04.2021
  Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) BESIM KAMBERI Diber 127,236 2021-04-15 2021-04-16 4010130042021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013004 NJVKSH Diber mat pastrimi UP 115 dt 18.03.21, PV fond limit dt 18.03.201, Ftese per oferte, NJof fituesi APP, kontr 115/5 dt 30.03.21, fat 6/2021 dt 02.04.21, FH 14 dt 02.04.21, PV marrje dorz dt 02.04.2021