Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,079,571,460,386.00 621,348 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e SHIK Elbasan (0808) Elbasan 500,000 2021-04-15 2021-04-16 7610180082021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative
  Bashkia Belsh (0808) M-MALAJ OIL Elbasan 1,974,024 2021-04-15 2021-04-16 13721520012021 Karburant dhe vaj 2021 Bashkia Belsh 2152001 Blerje Karburant per vitin 2021 UP nr 623/1 dt 18.02.2021 Raport permbledhes dt.6.4.21 Vendim tit.623/9 dt 6.4.21 Formulari Njoft.fit 623/10 dt 8.4.21 Kontr.623/11 dt 13.4.2021 Fat 3/2021 fh 16 dt 15.04.2021
  Zyra Punesimit Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 235,700 2021-04-15 2021-04-16 24410101882021 Kompensim papunesie per personat e siguruar 1010188 Zyra Punes kompesim papunesie per personat e siguruar me permbledhese Valbona Kolla J25719076E
  Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) VERONIKA VANGJELI Elbasan 35,000 2021-04-15 2021-04-16 6310280072021 Shpenzime per honorare 1028007 Prokuroria Elbasan Shp.Honorare U.pag.nr.10 dt.14.4.2021 fat.nr.1/2021 dt.14.4.2021
  Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) SOKOL RADONIQI Elbasan 145,200 2021-04-15 2021-04-16 6210280072021 Shpenzime per honorare 1028007 Prokuroria Elbasan Shp.Honorare U.pag.nr.9 dt.15.4.2021 fat.nr.2/2021 dt.12.4.2021
  Gjykata e rrethit Elbasan (0808) VODAFONE ALBANIA Elbasan 30,000 2021-04-15 2021-04-16 7110290162021 Sherbime telefonike Gjykata Elbasan shpenzime internet fat nr, 373.374.375
  Bashkia Cerrik (0808) LUMTURI KRASNIQI Elbasan 36,000 2021-04-15 2021-04-16 17121100012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2110001 Bashkia Cerrik shpenz perMbikqyres punimesh shkolle urdher nr, 246/3 akt marrje ne dorezim fature nr, 1 dt. 03.12.2020 seri 53103737
  Prefektura e qarkut Elbasan (0808) Illyrian Guard Elbasan 208,333 2021-04-15 2021-04-16 8710160622021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2021 Prefekti Qarkut Elb 1016062 Shpenzime per roje private kontr nr 276 Prot dt 01.03.2021 Udhezim i perbashket nr 407/1 dt 14.06.2019 fat nr 555/2021 dt 31.03.2021
  ISHSH Rajonal Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 50,000 2021-04-15 2021-04-16 2510131092021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 1013109 Inspektoriati shteteror shendetesor ndihme fatkeqesi urdher brendshem nr 225 dt 9.4.2021 Selda Ropi ID I75126074J me permbledhese
  Bashkia Belsh (0808) Erion Sina Elbasan 622,080 2021-04-15 2021-04-16 13621520012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2021 Bashkia Belsh 2152001 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve UP 170/1 dt 19.01.2021 Vend.tit 170/6 dt 02.03.2021 Njoft.fit.170/7 dt 02.03.2021 Kontrate 170/8 dt 04.03.2021 Fat 6/2021 fh 8 situacion sherbimi dt 18.03.2021
  Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) Mikel Caku Elbasan 128,400 2021-04-15 2021-04-16 6110280072021 Shpenzime per honorare 1028007 Prokuroria Elbasan Shp.Honorare U.pag.nr.8 dt.15.4.2021 fat.nr.1/2021 dt.10.4.2021
  Zyra Punesimit Elbasan (0808) NDERMARRJA UJSJELLSIT/L Elbasan 1,320 2021-04-15 2021-04-16 24710101882021 Uje 1010188 Zyra Punes uje kont 3144 fat nr 256
  Zyra Punesimit Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 520 2021-04-15 2021-04-16 24810101882021 Posta dhe sherbimi korrier 1010188 Zyra Punes poste fat nr 38 seri 81106009
  Drejtoria Vendore e Policise Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 21,980 2021-04-15 2021-04-16 11410160262021 Sherbime telefonike 2021 Drejt Policise Elb 1016026 Shpenzime Telefoni Dhjetor 2020 Elbasan Gramsh Librazhd Peqin Fature 388708728 388697629 388705676 388691636 dt 31.12.2020
  Bashkia Patos (0909) KLOSI-R COMPANY Fier 2,064,000 2021-04-15 2021-04-16 152721120012021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera Bashkia Patos 2112001 mjet Rimorkiator UP.28.12.2020 RP.26.01.2021 NJF.01.02.2021 kontr.2342/16dt.16.03.2021 fat.7/2021 fh.26
  Bashkia Patos (0909) O L S I Fier 223,157 2021-04-15 2021-04-16 15521120012021 Karburant dhe vaj Bashkia Patos 2112001 karburant UP.27.11.2019 marvesh. kuader kontr.59/4 dt.26.01.2021 fat.261650527 fh.19 pvmd
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) BILURBINA Fier 388,800 2021-04-15 2021-04-16 3621110082021 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore Nd e Pastrimit Fier 2111008 ,kerkese 129 dt 29.03.21, up 10 dt 30.03.21, fo 31.03.21, fat 5 dt 06.04.21, pcv 06.04.21, fh 5 dt 06.04.21
  Bashkia Roskovec (0909) Tele.co.Albania Fier 2,129,592 2021-04-14 2021-04-16 13821130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre SISTEMIM I 2 SALLAVE TE BASHKIS RROSKOVEC KNTR 5455 DT 15/10/2020 FAT 13/11/2020 NR 4256 SERI 91488478
  Bashkia Roskovec (0909) VELLEZERIT KUKA Fier 1,326,960 2021-04-14 2021-04-16 13421130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIK I RRUGES SYRRI BALLA FSHATI KUMAN KNTR 3657 DT 24/06/2019,FAT 22 SERI 89923072 DT 08/09/2020
  Gjykata e rrethit Fier (0909) Urana Fejzulla Fier 72,000 2021-04-15 2021-04-16 8110290172021 Shpenzime per honorare Gjykata Fier 1029017, honorare, fat 5/2021, urdher dt 15.04.21