Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 108,968,095.00 293 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 99,000 2014-12-30 2014-12-31 35521090082014 Uje Qendra Ek Arsimit uje
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 32 2014-12-26 2014-12-29 35421090082014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Qendra Ek Arsimit gjoba dhe interesa TAP
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 10,122 2014-12-26 2014-12-29 35321090082014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Qendra Ek Arsimit gjoba dhe interesa TAP
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) GAZMEND HASANI Elbasan 25,000 2014-12-23 2014-12-24 35121090082014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Qendra Ek Arsimit mirembajtje paisje
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 225,000 2014-12-23 2014-12-24 34321090082014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Qendra Ek Arsimit aktivitet viti i ri Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 25,000 2014-12-23 2014-12-24 34421090082014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Qendra Ek Arsimit tat aktivitet viti i ri
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) START CO Elbasan 11,925 2014-12-23 2014-12-24 35221090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit materiale ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 116,787 2014-12-23 2014-12-24 34921090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime byrek
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 1,574,414 2014-12-22 2014-12-23 35021090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime nentor
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) TEFTA SHEHU Elbasan 202,486 2014-12-22 2014-12-23 34221090082014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Qendra Ek Arsimit dhurata per vitin e ri
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MENI Elbasan 500,000 2014-12-22 2014-12-23 34621090082014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Qendra Ek Arsimit rikostruksion shkolle
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBAFIRE Elbasan 454,800 2014-12-22 2014-12-23 34521090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 624,000 2014-12-22 2014-12-23 34821090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime mish vici
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 547,534 2014-12-16 2014-12-17 32821090082014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Ekonomike Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 981,052 2014-12-16 2014-12-17 32721090082014 Paga baze Qendra Ekonomike Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) KONFEDERATA E SINDIKATAVE TE SHQIPERISE Elbasan 7,600 2014-12-16 2014-12-17 32521090082014 Paga baze Qendra Ek Arsimit ndalese sindikate
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 554,056 2014-12-16 2014-12-17 32921090082014 Paga baze Qendra Ekonomike Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 57,988 2014-12-16 2014-12-17 33021090082014 Shtese page per funksionin Qendra Ekonomike Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 39,087 2014-12-16 2014-12-17 32621090082014 Paga baze Qendra Ekonomike Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MARSOK Elbasan 757,008 2014-12-15 2014-12-16 32021090082014 Karburant dhe vaj Qendra Ek Arsimit karburant