Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 108,968,095.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ILIRJAN HOXHA Elbasan 218,000 2014-10-08 2014-10-09 24821090082014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Qendra Ek Arsimit riparime shkollore
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) START CO Elbasan 79,009 2014-10-08 2014-10-09 23621090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit materiale ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) KALIA SHPK Elbasan 107,706 2014-10-08 2014-10-09 23021090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale elektrike
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) IB SHELL GAZ SH.A. Elbasan 229,095 2014-10-08 2014-10-09 23321090082014 Sherbim per ngrohje Qendra Ek Arsimit gaz
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 760,960 2014-10-08 2014-10-09 23821090082014 Sherbim per ngrohje Qendra Ek Arsimit material per ngrohje
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ILIRJAN HOXHA Elbasan 212,000 2014-10-08 2014-10-09 24721090082014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Qendra Ek Arsimit riparime shkollore
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELVIRA GOGA Elbasan 140,400 2014-10-08 2014-10-09 23121090082014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Qendra Ek Arsimit materiale
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FERALD SALLIU Elbasan 8,000 2014-10-08 2014-10-09 24021090082014 Sherbime te tjera Qendra Ek Arsimit sherbime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MARSOK Elbasan 699,331 2014-10-08 2014-10-09 23721090082014 Karburant dhe vaj Qendra Ek Arsimit karburant
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MIMOZA DOCI Elbasan 61,770 2014-10-08 2014-10-09 24121090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale ndertimi
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MIMOZA DOCI Elbasan 305,100 2014-10-08 2014-10-09 23421090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNIVERSAL SH.P.K Elbasan 215,400 2014-10-07 2014-10-08 22021090082014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Qendra Ek Arsimit meremetim kopshte cerdhe
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SADIKU SH.P.K. Elbasan 359,822 2014-10-07 2014-10-08 22421090082014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Qendra Ek Arsimit uniforma veshje
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PAERA Elbasan 287,880 2014-10-07 2014-10-08 22621090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ILIRJAN HOXHA Elbasan 350,000 2014-10-07 2014-10-08 22321090082014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Qendra Ek Arsimit Riparime shkollash
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 230,000 2014-10-07 2014-10-08 22521090082014 Blerje dokumentacioni Qendra Ek Arsimit blerje dekumentacioni
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALDO ISAJ Elbasan 40,000 2014-10-07 2014-10-08 22221090082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) KALIA SHPK Elbasan 311,520 2014-10-07 2014-10-08 21721090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ERGI Elbasan 2,000,000 2014-10-07 2014-10-08 21921090082014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji Qendra Ek Arsimit sistem ngrohje
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 229,852 2014-10-07 2014-10-08 21721090082014 Elektricitet 2109008 Qendra Ek Arsimit energji kamat- vonesa janar-qershor