Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 108,968,095.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 1,757,700 2014-10-14 2014-10-15 24921090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 232,434 2014-10-15 2014-10-15 26821090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 11,476 2014-10-15 2014-10-15 26621090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 25,872 2014-10-15 2014-10-15 26221090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 101,970 2014-10-15 2014-10-15 26021090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 122,034 2014-10-15 2014-10-15 25921090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 226,800 2014-10-15 2014-10-15 25221090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 1,234,933 2014-10-15 2014-10-15 26321090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 1,101,150 2014-10-14 2014-10-15 25121090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime 2013
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 834,768 2014-10-14 2014-10-15 25021090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime 2013
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 7,281 2014-10-14 2014-10-15 25721090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime 2013
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 1,792,617 2014-10-15 2014-10-15 26721090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 209,114 2014-10-08 2014-10-09 24521090082014 Elektricitet 2109008 Qendra Ek Arsimit energji gusht sipas lister odezuar ne OSSHE
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ILIRJAN HOXHA Elbasan 159,000 2014-10-08 2014-10-09 24621090082014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Qendra Ek Arsimit riparime shkollore
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SADIKU SH.P.K. Elbasan 164,400 2014-10-08 2014-10-09 23521090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit carcaf
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PAERA Elbasan 50,400 2014-10-08 2014-10-09 22921090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) NATASHA VASKA Elbasan 171,360 2014-10-08 2014-10-09 22721090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale hidraulike
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNIVERSAL SH.P.K Elbasan 412,800 2014-10-08 2014-10-09 24221090082014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Qendra Ek Arsimit meremetime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DIMEX Elbasan 1,059,503 2014-10-08 2014-10-09 23921090082014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Qendra Ek Arsimit detergjent
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MIMOZA DOCI Elbasan 69,000 2014-10-08 2014-10-09 23221090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale