Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 108,968,095.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MARSOK Elbasan 300,000 2014-06-11 2014-06-12 11721090082014 Karburant dhe vaj Qendra Ekonomike Arsimit karburant
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PAERA Elbasan 432,000 2014-06-11 2014-06-12 12721090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ekonomike Arsimit materiale
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 25,500 2014-06-11 2014-06-12 12621090082014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Qendra Ekonomike Arsimit siguracion
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 557,933 2014-06-04 2014-06-05 11221090082014 Paga baze Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 57,775 2014-06-04 2014-06-05 11521090082014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 555,004 2014-06-04 2014-06-05 11421090082014 Shtese page per funksionin Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 916,451 2014-06-04 2014-06-05 11321090082014 Shtese page per funksionin Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 23,876 2014-06-04 2014-06-05 11621090082014 Paga baze Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 304,548 2014-05-22 2014-05-23 11021090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan buke
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 2,180,327 2014-05-22 2014-05-23 PT11121090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2109008 Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) KALIA SHPK Elbasan 417,240 2014-05-12 2014-05-13 9421090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 5,550 2014-05-12 2014-05-13 8921090082014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Qendra Ek Arsimit tat qera per Aranit Stafa
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ATLANTIK 3 Elbasan 240,000 2014-05-12 2014-05-13 9121090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ekonomike Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DIMEX Elbasan 429,666 2014-05-12 2014-05-13 9321090082014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Qendra Ekonomike Arsimit detergjent
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 47,250 2014-05-12 2014-05-13 10121090082014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Qendra Ekonomike Arsimit Aktivitet Dita e Veres Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 5,250 2014-05-12 2014-05-13 10221090082014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Qendra Ekonomike Arsimit tat Aktivitet Dita e Veres
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) IB SHELL GAZ SH.A. Elbasan 209,129 2014-05-12 2014-05-13 9921090082014 Sherbim per ngrohje Qendra Ekonomike Arsimit gaz i lenget
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 1,149,051 2014-05-12 2014-05-13 9621090082014 Elektricitet 2109008 Qendra Ek Arsimit energji janar sipas listes dorez ne CEZ
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA CREDINS Elbasan 41,690 2014-05-12 2014-05-13 9221090082014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Qendra Ek Arsimit vend gjyqi per Beatrice Pajova
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) 4 ALB Elbasan 9,818 2014-05-12 2014-05-13 9521090082014 Sherbime te tjera Qendra Ek Arsimit internet prill