Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 108,968,095.00 293 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 48,840 2014-02-06 2014-02-07 1821090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 22,200 2014-02-06 2014-02-07 1821090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 524,375 2014-02-06 2014-02-07 1421090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 835,283 2014-02-06 2014-02-07 1521090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 521,841 2014-02-06 2014-02-07 1621090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 34,963 2014-01-20 2014-01-21 1421090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit kontrata 241055 245912 244149 241800 245382
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 71,400 2014-01-20 2014-01-21 1321090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit shperblim Refije Gjolla F55125269V
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 437,846 2014-01-17 2014-01-20 1221090082014 Unspecified 2109008 Qendra Ek Arsimit energji shtator sipas listes dorezuar ne Cez
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 830,257 2014-01-10 2014-01-10 121090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 486,005 2014-01-10 2014-01-10 221090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 507,795 2014-01-10 2014-01-10 321090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 22,200 2014-01-10 2014-01-10 421090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 48,840 2014-01-10 2014-01-10 521090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263