Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 108,968,095.00 293 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALDO ISAJ Elbasan 259,995 2014-04-10 2014-04-11 5721090082014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Qendra Ek Arsimit pjese kembimi
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 882,842 2014-04-04 2014-04-07 4621090082014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 557,523 2014-04-04 2014-04-07 4421090082014 Shtese page per funksionin Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 57,775 2014-04-04 2014-04-07 4721090082014 Shtese page per funksionin Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 514,170 2014-04-04 2014-04-07 4521090082014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 23,876 2014-04-04 2014-04-07 4321090082014 Paga baze Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DANIEL SINANI Elbasan 9,000 2014-03-27 2014-03-28 4221090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) 4 ALB Elbasan 9,818 2014-03-21 2014-03-24 4121090082014 Sherbime telefonike Qendra Ek Arsimit sherb interneti shkurt
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Elbasan 2,730 2014-03-21 2014-03-24 4221090082014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Qendra Ek Arsimit siguracion mjeti El 7138B
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 49,950 2014-03-13 2014-03-17 3821090082014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2109008 Qendra Ek Arsimit Qera ambienti per Aranit Stafa
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 362,202 2014-03-13 2014-03-17 4021090082014 Elektricitet 2109008 Qendra Ek Arsimit energji gusht sipas listes dorez ne CEZ
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 5,550 2014-03-13 2014-03-17 3921090082014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2109008 Qendra Ek Arsimit tat qera ambienti per Aranit Stafa
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 541,185 2014-03-05 2014-03-06 3221090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 23,976 2014-03-05 2014-03-06 3021090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 894,686 2014-03-05 2014-03-06 3121090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 534,834 2014-03-05 2014-03-06 2921090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 57,975 2014-03-05 2014-03-06 2821090082014 Unspecified Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 957,108 2014-02-18 2014-02-19 2621090082014 Unspecified 2109008 Qendra Ek Arsimit energji shtator tetor sipas listes dorez ne CEZ
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 47,035 2014-02-18 2014-02-19 2721090082014 Unspecified 2109008 Qendra Ek Arsimit telefon nr kl 310001852982
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 1,000,000 2014-02-18 2014-02-19 2521090082014 Unspecified Qendra EK Arsimit ushqime 2012