Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 108,968,095.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 546,339 2014-08-04 2014-08-05 16821090082014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 23,876 2014-08-04 2014-08-05 17021090082014 Paga baze Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 57,775 2014-08-04 2014-08-05 16921090082014 Shtese page per funksionin Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) 4 ALB Elbasan 9,818 2014-07-21 2014-07-22 16621090082014 Sherbime te tjera Qendra Ekonomike Arsimit internet qershor
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) HEST Elbasan 72,000 2014-07-14 2014-07-15 16021090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MIMOZA DOCI Elbasan 158,940 2014-07-14 2014-07-15 16121090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DIMEX Elbasan 186,600 2014-07-14 2014-07-15 16321090082014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) IB SHELL GAZ SH.A. Elbasan 200,000 2014-07-14 2014-07-15 16221090082014 Sherbim per ngrohje Qendra EK Arsimit gaz i lenget
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 1,894,224 2014-07-14 2014-07-15 15821090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MARSOK Elbasan 240,711 2014-07-14 2014-07-15 16421090082014 Karburant dhe vaj Qendra Ek Arsimit karburant
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 326,676 2014-07-14 2014-07-15 15921090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) KONFEDERATA E SINDIKATAVE TE SHQIPERISE Elbasan 7,400 2014-07-14 2014-07-14 15521090082014 Paga baze Qendra Ekonomike Arsimit ndalese sindikate
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 1,200,000 2014-07-14 2014-07-14 16521090082014 Elektricitet 2109008 Qendra Ek Arsimit energji mars sipas listes dorez ne CEZ
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 556,465 2014-07-02 2014-07-03 14921090082014 Shtese page per funksionin Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 23,876 2014-07-02 2014-07-03 14521090082014 Paga baze Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 57,775 2014-07-02 2014-07-03 14621090082014 Shtese page per funksionin Paga per llog.te Drita e Frederik Sejdini Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 936,475 2014-07-02 2014-07-03 14821090082014 Paga baze Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 27,000 2014-07-02 2014-07-03 15621090082014 Te tjera transferta tek individet Shperblim pensioni Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 538,289 2014-07-02 2014-07-03 14721090082014 Paga baze Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 3,000 2014-07-02 2014-07-03 15721090082014 Te tjera transferta tek individet Tatim ne burim Qendra Ek Arsimit