Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 108,968,095.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FATIME POKA Elbasan 66,400 2014-04-16 2014-04-17 7221090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) O F F I C E CENTER Elbasan 46,900 2014-04-16 2014-04-17 6921090082014 Blerje dokumentacioni Qendra Ek Arsimit shtypshkrime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MIMOZA DOCI Elbasan 202,000 2014-04-16 2014-04-17 6721090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) INFOSOFT OFFICE SHA Elbasan 99,655 2014-04-16 2014-04-17 7121090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MARSOK Elbasan 299,569 2014-04-16 2014-04-17 6321090082014 Karburant dhe vaj Qendra Ek Arsimit karburant
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 161,900 2014-04-16 2014-04-17 6421090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 3,506,528 2014-04-16 2014-04-17 7421090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) "ARBIN-06" Elbasan 380,556 2014-04-16 2014-04-17 6621090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale hidraulike
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MENI Elbasan 157,440 2014-04-16 2014-04-17 7021090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 1,414,789 2014-04-10 2014-04-11 5821090082014 Elektricitet 2109008 Qendra Ek Arsimit energji nentor tetor sipas listes dorez ne CEZ
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELBER Elbasan 540,124 2014-04-10 2014-04-11 5921090082014 Uje Qendra Ek Arsimit uje prill 2013
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) VANGJELI DRIZARI Elbasan 399,950 2014-04-10 2014-04-11 5621090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) 4 ALB Elbasan 9,818 2014-04-10 2014-04-11 5121090082014 Sherbime telefonike Qendra Ek Arsimit sherb interneti
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MURATI D Elbasan 400,000 2014-04-10 2014-04-11 5321090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit likujdim llampa
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) EKSPO SISTEM Elbasan 1,500,000 2014-04-10 2014-04-11 4921090082014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik Qendra Ek Arsimit paisje per kopshte
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 2,730,730 2014-04-10 2014-04-11 5021090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MIMOZA DOCI Elbasan 240,000 2014-04-10 2014-04-11 5221090082014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Qendra Ek Arsimit dhuratat e vitit te ri
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ERGI Elbasan 1,000,000 2014-04-10 2014-04-11 4821090082014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji Qendra Ek Arsimit sistem ngrohje
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DIMEX Elbasan 186,600 2014-04-10 2014-04-11 5421090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) IB SHELL GAZ SH.A. Elbasan 177,932 2014-04-10 2014-04-11 5521090082014 Sherbim per ngrohje Qendra Ek Arsimit gaz i lenget