Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 108,968,095.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 931,292 2014-05-12 2014-05-13 10021090082014 Sherbim per ngrohje Qendra Ekonomike Arsimit pellet per ngrohje
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 49,950 2014-05-12 2014-05-13 8821090082014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Qendra Ek Arsimit qera per Aranit Stafa
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) TEFTA SHEHU Elbasan 6,000 2014-05-12 2014-05-13 10421090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELBER Elbasan 988,960 2014-05-12 2014-05-13 9721090082014 Uje Qendra Ek Arsimit uje
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 30,000 2014-05-12 2014-05-13 10321090082014 Te tjera transferta tek individet Qendra Ekonomike Arsimit shperblim vdekje Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) EKSPO SISTEM Elbasan 1,592,640 2014-05-09 2014-05-12 9021090082014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik Qendra Ek Arsimit blerje paisje per cerdhe kopshte
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 57,775 2014-05-06 2014-05-07 8321090082014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Ekonomike e Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 517,355 2014-05-06 2014-05-07 8621090082014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Ekonomike e Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 27,677 2014-05-06 2014-05-07 8521090082014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Ekonomike e Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 887,637 2014-05-06 2014-05-07 8721090082014 Shtese page per funksionin Qendra Ekonomike e Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 520,003 2014-05-06 2014-05-07 8421090082014 Shtese page per funksionin Qendra Ekonomike e Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 23,876 2014-05-06 2014-05-07 8221090082014 Paga baze Qendra Ekonomike e Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 157,500 2014-04-22 2014-04-23 7521090082014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263 aktivitet
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 4,600 2014-04-22 2014-04-23 PT5921090082014 Te tjera transferta tek individet Qendra Ek Arsimit tat shperblim pensioni
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 17,500 2014-04-22 2014-04-23 6221090082014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Qendra Ek Arsimit tat akt
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PISHA / TIRANE (K12526207V) Elbasan 108,000 2014-04-17 2014-04-18 6521090082014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2109008 Qendra Ek Arsimit dru zjarri
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) KONFEDERATA E SINDIKATAVE TE SHQIPERISE Elbasan 7,100 2014-04-17 2014-04-18 8121090082014 Paga baze Qendra Ek Arsimit ndalese sindikate
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 1,101,600 2014-04-16 2014-04-17 6121090082014 Sherbim per ngrohje Qendra Ek Arsimit pellet per ngrohje
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 331,093 2014-04-16 2014-04-17 7321090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) 4 VELLEZERIT Elbasan 424,020 2014-04-16 2014-04-17 6821090082014 Sherbime te tjera Qendra Ek Arsimit sherbime