Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 108,968,095.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SHKELQIM LEVENDI (L36611201E) Elbasan 98,800 2014-10-07 2014-10-08 22121090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 24,480 2014-10-07 2014-10-08 21821090082014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Qendra Ek Arsimit siguracion makinash
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 547,319 2014-10-02 2014-10-03 21321090082014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 57,876 2014-10-02 2014-10-03 21621090082014 Shtese page per funksionin Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 979,915 2014-10-02 2014-10-03 21721090082014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 553,894 2014-10-02 2014-10-03 21521090082014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 23,876 2014-10-02 2014-10-03 21421090082014 Paga baze Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) 4 ALB Elbasan 9,818 2014-09-26 2014-09-26 21221090082014 Sherbime te tjera Qendra Ek Arsimit internet
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MELEDA BEDHIA Elbasan 143,988 2014-09-24 2014-09-24 21121090082014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Qendra Ek Arsimit medikamente
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 27,000 2014-09-23 2014-09-24 21021090082014 Te tjera transferta tek individet Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) KONFEDERATA E SINDIKATAVE TE SHQIPERISE Elbasan 7,400 2014-09-16 2014-09-17 20321090082014 Paga baze Qendra Ek Arsimit ndalese sindikate
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Elbasan 43,100 2014-09-12 2014-09-15 20121090082014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Qendra Ek Arsimit sigurim mjeti transporti
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 297,600 2014-09-12 2014-09-15 19821090082014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Qendra Ek Arsimit sigurim ndertese
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNIVERSAL SH.P.K Elbasan 1,000,000 2014-09-12 2014-09-15 19721090082014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Qendra Ek Arsimit rik sist hidraulik shkollave
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 1,478,958 2014-09-12 2014-09-15 19921090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 958,696 2014-09-12 2014-09-12 19821090082014 Elektricitet 2109008 Qendra Ek Arsimit energji qershor korrik sipas listes dorez ne Cez
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 200,000 2014-09-12 2014-09-12 20921090082014 Sherbim per ngrohje Qendra Ek Arsimit pellet per ngrohje
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Elbasan 2,730 2014-09-12 2014-09-12 20221090082014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Qendra Ek Arsimit sigurim mjeti transporti
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 547,319 2014-09-02 2014-09-02 19421090082014 Paga baze Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 553,894 2014-09-02 2014-09-02 19321090082014 Paga baze Qendra Ek Arsimit paga Refije Gjolla 032319263