Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 108,968,095.00 293 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 48,000 2014-10-21 2014-10-22 28421090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit blerje boje kompjuteri
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANSIG Elbasan 25,488 2014-10-20 2014-10-20 28021090082014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Qendra Ek Arsimit sigurim makine
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 300,950 2014-10-20 2014-10-20 27021090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit produkte bulmeti
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 342,302 2014-10-20 2014-10-20 28221090082014 Elektricitet 2109008 Qendra Ek Arsimit energji shtator sipas listes dorezuar ne OSHEE
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) TEFTA SHEHU Elbasan 70,000 2014-10-20 2014-10-20 28121090082014 Kancelari Qendra Ek Arsimit materiale te ndryshme
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ROLAND KASA Elbasan 7,504 2014-10-15 2014-10-16 27321090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 747,905 2014-10-15 2014-10-16 26921090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 1,454,756 2014-10-15 2014-10-16 27421090082014 Uje Qendra Ek Arsimit uje diference viti 2013
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 12,644 2014-10-15 2014-10-16 27221090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 286,470 2014-10-15 2014-10-16 27121090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) 4 ALB Elbasan 9,818 2014-10-15 2014-10-16 28021090082014 Sherbime te tjera Qendra Ek Arsimit internet
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 141,597 2014-10-14 2014-10-15 25621090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) LAVDRIME TREPÇA Elbasan 230,600 2014-10-14 2014-10-15 22821090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale te tjera
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 3,435 2014-10-14 2014-10-15 25421090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) START CO Elbasan 15,823 2014-10-14 2014-10-15 26121090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 838,288 2014-10-15 2014-10-15 26421090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 288,508 2014-10-14 2014-10-15 25521090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 581,577 2014-10-15 2014-10-15 26521090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 122,989 2014-10-15 2014-10-15 25321090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 210,871 2014-10-14 2014-10-15 25821090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime