Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

 • Si i shpenzon parate administrate publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) All All 531,532,491.00 465 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) E.P.S.A Tirane 731,160 2014-12-30 2014-12-31 57710940172014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna INUK shp vend gjyqesor Vojo Avdulaj Vend 632 19.02.2014,3315 09.09.2014 urdher 465 26.12.2014 prot 5751/2 urdher sek 10753 07.11.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ZIKE Tirane 2,000,000 2014-12-30 2014-12-31 57810940172014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara INUK shp vend gjyqesor Gezim Brahimaj Vend 1147 30.05.2007 ,205 11.09.2008 urdher 466 26.12.2014 prot 6624/2 lajmerim vullnetar 228/1 12.12.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ADASTRA Tirane 226,800 2014-12-30 2014-12-31 58010940172014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre INUK paisje up 11 29.12.2014 njoft fit 6938 30.12.2014 fat 111 fh 8 30.12.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) R & R GROUP Tirane 30,391,200 2014-12-29 2014-12-30 57610940172014 Shpenz. per rritjen e AQT - kamione dhe mjete transporti te renda INUK mjete te renda kont vazhdim 4749/1 14.10.2014 fat 34,35 s 16325734,16325735 proces verbal marrje dorzim 6873 26.12.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) GENTIAN FRANGU Tirane 797,660 2014-12-28 2014-12-29 57410940172014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna INUK vendim gjyqesor Skender Berisha ,V,GJ.AD.Tirane nr 173 dt 22.01.14, V.GJ.APEL Tirane nr 2071 dt 27.05.2014, urdher brend. nr 448 dt 16.12.2014 demshperblim pageflete pagese dhjetor 2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 77,000 2014-12-28 2014-12-29 57010940172014 Udhetim i brendshem INUK djeta brenda vendit urdher MZHUT NR 79 09.04.2014 liste pagese DHJETOR 14
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 210,600 2014-12-28 2014-12-29 57510940172014 Pjese kembimi, goma dhe bateri INUK blerje goma up nr 10 dt09.12..2014 ftese 09.12..2014 pv 11.12.2014 , fat 418 dt 16.12.14, f.h. nr 12 dt 16.12.14, p.v. marrje dorrez. dt 16.12.14
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 147,000 2014-12-28 2014-12-29 57110940172014 Udhetim i brendshem INUK djeta brenda vendit urdher MZHUT NR 79 09.04.2014 liste pagese DHJETOR 14
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,500 2014-12-28 2014-12-29 57210940172014 Udhetim i brendshem INUK djeta brenda vendit urdher MZHUT NR 79 09.04.2014 liste pagese DHJETOR 14
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Tirane 941 2014-12-23 2014-12-24 56410940172014 Uje INUK uje nentor 2014 Korce klienti 751912
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 13,440 2014-12-23 2014-12-24 56610940172014 Sherbime telefonike INUK telefon nentor 2014 klienti 310001716771
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2014-12-23 2014-12-24 56910940172014 Elektricitet 1094017 INUK energji elektrike Korce nentor 2014 kont nr A28945 kodi klientit KR0A060011028945
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) DEBIT COLLECTION Tirane 286,000 2014-12-23 2014-12-24 56310940172014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara INUK vendim gjyqesor MC Inerte vendim gjyk 3408 03.04.2013 urdher 360 16.10.2014 nr 5312/1 16.10.2014 urdher ekzekutimi 268 20.02.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,310 2014-12-23 2014-12-24 56710940172014 Posta dhe sherbimi korrier INUK poste nentor 2014 Sarande fat 494 s 12583410
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,665 2014-12-23 2014-12-24 56510940172014 Sherbime telefonike INUK telefon nentor 2014 Korce klienti 310001784526
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ADI-12 Tirane 72,679 2014-12-17 2014-12-19 55410940172014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes INUK parkim automjete fat 29 s 01452018
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 77,000 2014-12-17 2014-12-19 55610940172014 Udhetim i brendshem INUK djeta punonjes urdher 79 09.04.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) BUJAR MEHILLI Tirane 832,845 2014-12-17 2014-12-19 56210940172014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna INUK vendim gjyqesor Arsen Zoto urdher 447 12.12.2014 urdher ekzekutimi 1144 28.10.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 38,500 2014-12-17 2014-12-19 55710940172014 Udhetim i brendshem INUK djeta punonjes urdher 79 09.04.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,268 2014-12-17 2014-12-19 55510940172014 Posta dhe sherbimi korrier INUK poste nentor Korce fat 16480181