Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) All All 531,532,491.00 465 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) E.P.S.A Tirane 17,032,432 2014-11-27 2014-11-27 51610940172014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna INUK VENDIM GJYQI UFRAN ALEKSANDER CENA VENDIM 10796 DT 15.12.08 APAELI 826 DT 30.04.10
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ENFORCEMENT GROUP Tirane 241,689 2014-11-27 2014-11-27 50910940172014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara INUK TARIFE PERMABRIMORE VANGJEL LANGO URDHER 287 DT 10.07.14 SHKRESA MIN FIN 07.11.14 NR 14593/1
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 7,649 2014-11-21 2014-11-24 51010940172014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna INUK diference tarife permbar. urdher ekz 315 04.02.2014 urdher 286 09.09.2014 prot 4405 shkr MF 14593/1 07.11.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,430 2014-11-20 2014-11-20 50510940172014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative INUK printime pv form 5 10.11.2014 ft nr kup 03 10.11.2014 pv 10.11.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2014-11-20 2014-11-20 49710940172014 Sherbime telefonike INUK telefon tetor Zyra Kukes klienti 310001899580
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,756 2014-11-20 2014-11-20 50010940172014 Sherbime telefonike INUK telefon tetor 2014 zyra Korce klienti 310001784526
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 13,440 2014-11-20 2014-11-20 50310940172014 Sherbime telefonike INUK telefon tetor 2014 klienti 310001716771
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,344 2014-11-20 2014-11-20 50110940172014 Posta dhe sherbimi korrier INUK poste tetor 2014 zyra Durres fat 564 s 16486533
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 554 2014-11-20 2014-11-20 49910940172014 Elektricitet 1094017 INUK energji elektrike tetor Zyra Korce klienti KR0A060011028945
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,088 2014-11-20 2014-11-20 49810940172014 Posta dhe sherbimi korrier INUK poste tetor Zyra Kukes fat 696 s 12586403
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 52,214 2014-11-20 2014-11-20 50210940172014 Elektricitet 1094017 INUK energji elektrike tetor 2014 kont nr C53406 fat 617934844
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) UJESJELLES QYTETI SHKODER Tirane 1,660 2014-11-20 2014-11-20 49610940172014 Uje INUK uje tetor fat kont 371.1 zona G klienti 793 fat 3357870
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 924 2014-11-20 2014-11-20 49510940172014 Posta dhe sherbimi korrier INUK poste tetor fat 756 s 16487753
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ARDIT LOLOCI Tirane 389,200 2014-11-13 2014-11-14 49210940172014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna INUK ekzekutim vend.gjyqi VGJA 14 08.01.2014 GJA 987 24.03.2014 urdher 362 16.10.2014 prot 2534/6
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 924 2014-11-12 2014-11-13 48610940172014 Posta dhe sherbimi korrier INUK poste tetor 2014 Shkoder fat 16487049
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,242 2014-11-12 2014-11-13 48310940172014 Posta dhe sherbimi korrier INUK poste tetor 2014 Fier fat 11520029
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 133,000 2014-11-12 2014-11-13 48810940172014 Udhetim i brendshem INUK djeta shtator tetor 2014 urdher MZHUT 79 09.04.2014 liste
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 28,500 2014-11-12 2014-11-13 48910940172014 Udhetim i brendshem INUK djeta shtator tetor 2014 urdher MZHUT 79 09.04.2014 liste
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) EUROPRINTY GROUP Tirane 95,760 2014-11-12 2014-11-13 49010940172014 Kancelari INUK kancelari up 7 15.10.2014 ftese 15.10.14 njoft 21.10.14 fat 320 fh 8 29.10.2014
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 436 2014-11-12 2014-11-13 48510940172014 Elektricitet 1094017 INUK energji elektrike Shkoder per tetor 2014 kont A30127