Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 555,833 2014-12-30 2014-12-31 88910930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI pagese per projektet,shkrese nr 111 dt 23.12.2014,liste Dhjetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) A.E. DISTRIBUTION Tirane 162,000 2014-12-30 2014-12-31 90110930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/24 dt 18.12.2014,fat nr 55 dt 22.12.2014,seri 188920555
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 916,172 2014-12-31 2014-12-31 90810930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI vendim gjyqi Ardian Dautaj,vendim nr 4729 dt 03.06.2011,shkrese e MF nr 18195/1 dt 30.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) GECI Tirane 200,000 2014-12-30 2014-12-31 89510930012014 Sherbime te tjera 602 MEI qera salle,fat nr 9869 dt 24.12.2014,seri 17809869,program nr 77/25 dt 24.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) TRIS COMPANY Tirane 11,238 2014-12-30 2014-12-31 89310930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI tarife permbarimore,shkrese nr 174 dt 18.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,372,765 2014-12-31 2014-12-31 89110930012014 Sherbimet bankare 602 MEI sherbim konsulence,66.400 euro me 141 lek,BBH ConsultingAG,kontrate nr 786/1 d t25.11.2013 ne vazhdim,fat nr 2014/900504-54139 dt 19.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) NO LIMITS Tirane 172,298 2014-12-30 2014-12-31 89810930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI pajisje per projektin,shkrese nr 118 dt 26.12.2014,fat nr 2151,2152,2153,2154,2155 dt 24.12.2014,seri 19422901/2/3/4/5 dt 24.12.2014,kontrate nr 110 dt 22.12.2014,pv i marrje ne dorezim dt 23.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) SHAGA. Tirane 628,416 2014-12-30 2014-12-31 89710930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI pajisje per projektin,shkrese nr 120 dt 26.12.2014,fat nr 3953 d t26.12.2014,seri 18736953,kontrate nr 108 dt 19.12.2014,pv i marrje ne dorezim dt 263.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) A.E. DISTRIBUTION Tirane 162,000 2014-12-30 2014-12-31 90210930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/2 d t18.12.2014,fat nr 54 dt 22.12.2014,seri 188920554
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 2,065,926 2014-12-30 2014-12-31 89010930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI pajisje per projektin,shkrese nr 112 d t23.12.2014,fat nr 532 dt 19.12.2014,seri 18741784,kontrate nr 96 d t17.12.2014,pv i marrje ne dorezim dt 22.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,000 2014-12-29 2014-12-30 90610930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 43 dt 26.12.2014,bordeo dhjetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,500 2014-12-29 2014-12-30 90510930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 43 dt 26.12.2014,bordeo dhjetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-12-29 2014-12-30 89910930012014 Sherbime te tjera 602 MEI sherbim fonie,pv emergjence dt 19.12.2014,fat nr 17 d t19.12.2014,seri 1105630
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,000 2014-12-29 2014-12-30 90410930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 43 dt 26.12.2014,bordeo dhjetor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) EFEKT Tirane 40,000 2014-12-29 2014-12-30 90010930012014 Sherbime te tjera 602 MEI sherbim fonie,pv emergjence dt 22.12.2014,fat nr 49 dt 22.12.2014,seri 1105649
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) MAJLIND LAMĒE Tirane 78,000 2014-12-29 2014-12-30 89410930012014 Sherbime te tjera 602 MEI materiale,up nr 41 d t10.12.2014,njoftim fit dt 18.12.2014,fat nr 22 dt 23.12.2014,seri 17963972,fh nr 23 dt 23.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 159,287 2014-12-29 2014-12-30 88510930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 310001696743,fat dt 30.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,207 2014-12-27 2014-12-29 88210930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 5309814,fat dt 01.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 89,093 2014-12-27 2014-12-29 88010930012014 Paga baze 600-602 MEI telefon,kodi 22723865702,fat dt 31.08.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 174,513 2014-12-27 2014-12-29 88410930012014 Sherbime telefonike 600 MEI telefon,kodi 31001696743,fat dt 28.02.2014