Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,000 2014-12-23 2014-12-24 86110930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim pagese K.K.T ,shkrese nr 7424 d t17.12.2014,6961 d t25.11.2014,boredo nentor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 180,000 2014-12-23 2014-12-24 86710930012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 MEI kompesim karburanti,shkrese nr 430 d t19.12.2014,ligji nr 10160 dt 15.10.2009
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 167,590 2014-12-19 2014-12-23 85510930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI shpenzime akomodimi,autorizim nr 7047 dt 01.12.2014,fat nr 4196 dt 02.12.2014,seri 19005646
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) HEAVY INDUSTRIES SH. P.K. Tirane 1,544,235 2014-12-19 2014-12-23 85210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 402 dt 02.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 88,093 2014-12-19 2014-12-23 85610930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI shpenzime akomodimi,autorizim nr 7047 dt 01.12.2014,fat nr 4194 dt 02.12.2014,seri 19005644
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) SHAGA. Tirane 2,041,740 2014-12-19 2014-12-23 85810930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231-466 MEI riparime up nr 305 dt 30.09.2014,njofti fit dt 27.10.2014,kontrate nr 5696/4 dt 06.11.2014,fat nr 3656 d t03.12.2014,seri 18736656,fh nr 12 d t03.12.2014,pv i marrjese ne dorezim dt 09.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 90,322 2014-12-22 2014-12-23 86310930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI tatim nentor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BLERIMI KOSTURR 2010 Tirane 1,428,000 2014-12-19 2014-12-23 85310930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 401 dt 02.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 374,722 2014-12-19 2014-12-23 85910930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 1007643,fat 117763645,117788893,117815025,119449061,119574766,1600277,119625368
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 2,525,550 2014-12-19 2014-12-23 85110930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI kontrate nr 24728/2 dt 23.06.2014, ne vazhdim,fat nr 936 d t05.12.2014,seri 18091088
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 9,120 2014-12-19 2014-12-23 85410930012014 Uje 602 MEI uje,kontrate nr 159746,fat dt 25.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 118,437 2014-12-22 2014-12-23 86210930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI sigurime nentor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 10,198 2014-12-17 2014-12-18 85010930012014 Paga baze 602 MEI telefon,kodi 53809814,fat dt 01.11.2014,seri 1212431363
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 199,915 2014-12-16 2014-12-18 84710930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231 MEI rikonstruksion nderte,shtese kontrate nr 6310/4 dt 26.11.2014,urdher nr 423 d t11.12.2014,fat nr 20 dt 01.12.2014,seri 87110920
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,189 2014-12-17 2014-12-18 843109300120141 Sherbimet bankare 602 MEI T.V.SH,urdher sek per MF nr 413 dt 05.12.2014,kom i llogaritur gabim
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BASHA & I Tirane 51,440 2014-12-15 2014-12-18 83610930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI shpenzime gjyqi Halim Zhuka,vendim nr 6617 dt 15.09.2010,shkrese MF nr 16183/27 dt 04.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 723,060 2014-12-15 2014-12-18 84010930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI shpenzime gjyqi Gjergji Thomai,vendim nr 913 dt 06.02.2012,shkrese MF nr 16183/27 dt 04.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) FABIO ISUFAJ Tirane 2,331,000 2014-12-15 2014-12-18 84110930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI shpenzime gjyqi XTeuta Qatipi,vendim nr 78 dt 16.09.2010,shkrese MF nr 16183/27 dt 04.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) EDUARD ALLAMANI Tirane 692,416 2014-12-15 2014-12-18 83710930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI shpenzime gjyqi Mariana Hamiti,vendim nr 1230 dt 19.02.2009,shkrese MF nr 16183/27 dt 04.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) REBEKA STEFA Tirane 43,600 2014-12-16 2014-12-18 84810930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje -percjellje,urdher nr 422 dt 11.12.2014,program nr 77/17,77/22,77/20,77/18 dt 29.07.2014-23.11.2014,fat nr 25 dt 02.12.2014,seri 5918053