Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,000 2014-12-23 2014-12-24 86110930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim pagese K.K.T ,shkrese nr 7424 d t17.12.2014,6961 d t25.11.2014,boredo nentor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 180,000 2014-12-23 2014-12-24 86710930012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 MEI kompesim karburanti,shkrese nr 430 d t19.12.2014,ligji nr 10160 dt 15.10.2009
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 167,590 2014-12-19 2014-12-23 85510930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI shpenzime akomodimi,autorizim nr 7047 dt 01.12.2014,fat nr 4196 dt 02.12.2014,seri 19005646
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) HEAVY INDUSTRIES SH. P.K. Tirane 1,544,235 2014-12-19 2014-12-23 85210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 402 dt 02.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 88,093 2014-12-19 2014-12-23 85610930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI shpenzime akomodimi,autorizim nr 7047 dt 01.12.2014,fat nr 4194 dt 02.12.2014,seri 19005644
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHAGA. Tirane 2,041,740 2014-12-19 2014-12-23 85810930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231-466 MEI riparime up nr 305 dt 30.09.2014,njofti fit dt 27.10.2014,kontrate nr 5696/4 dt 06.11.2014,fat nr 3656 d t03.12.2014,seri 18736656,fh nr 12 d t03.12.2014,pv i marrjese ne dorezim dt 09.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 90,322 2014-12-22 2014-12-23 86310930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI tatim nentor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BLERIMI KOSTURR 2010 Tirane 1,428,000 2014-12-19 2014-12-23 85310930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 401 dt 02.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 374,722 2014-12-19 2014-12-23 85910930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 1007643,fat 117763645,117788893,117815025,119449061,119574766,1600277,119625368
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 2,525,550 2014-12-19 2014-12-23 85110930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI kontrate nr 24728/2 dt 23.06.2014, ne vazhdim,fat nr 936 d t05.12.2014,seri 18091088
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 9,120 2014-12-19 2014-12-23 85410930012014 Uje 602 MEI uje,kontrate nr 159746,fat dt 25.11.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 118,437 2014-12-22 2014-12-23 86210930012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 MEI sigurime nentor 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 10,198 2014-12-17 2014-12-18 85010930012014 Paga baze 602 MEI telefon,kodi 53809814,fat dt 01.11.2014,seri 1212431363
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 199,915 2014-12-16 2014-12-18 84710930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231 MEI rikonstruksion nderte,shtese kontrate nr 6310/4 dt 26.11.2014,urdher nr 423 d t11.12.2014,fat nr 20 dt 01.12.2014,seri 87110920
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,189 2014-12-17 2014-12-18 843109300120141 Sherbimet bankare 602 MEI T.V.SH,urdher sek per MF nr 413 dt 05.12.2014,kom i llogaritur gabim
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BASHA & I Tirane 51,440 2014-12-15 2014-12-18 83610930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI shpenzime gjyqi Halim Zhuka,vendim nr 6617 dt 15.09.2010,shkrese MF nr 16183/27 dt 04.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 723,060 2014-12-15 2014-12-18 84010930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI shpenzime gjyqi Gjergji Thomai,vendim nr 913 dt 06.02.2012,shkrese MF nr 16183/27 dt 04.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FABIO ISUFAJ Tirane 2,331,000 2014-12-15 2014-12-18 84110930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI shpenzime gjyqi XTeuta Qatipi,vendim nr 78 dt 16.09.2010,shkrese MF nr 16183/27 dt 04.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EDUARD ALLAMANI Tirane 692,416 2014-12-15 2014-12-18 83710930012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MEI shpenzime gjyqi Mariana Hamiti,vendim nr 1230 dt 19.02.2009,shkrese MF nr 16183/27 dt 04.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) REBEKA STEFA Tirane 43,600 2014-12-16 2014-12-18 84810930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje -percjellje,urdher nr 422 dt 11.12.2014,program nr 77/17,77/22,77/20,77/18 dt 29.07.2014-23.11.2014,fat nr 25 dt 02.12.2014,seri 5918053