Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 100,800 2014-11-05 2014-11-06 73210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 27.06.2014,fat nr 3650 dt 27.06.2014,seri 16035551
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 44,838 2014-11-05 2014-11-06 73310930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 22.05.2014,fat nr 3466 dt 22.05.2014,seri 15279267
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 148,175 2014-11-05 2014-11-06 73510930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 03.07.2014,fat nr 3669 dt 03.07.2014,seri 16035570
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 132,903 2014-11-05 2014-11-06 74310930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 28.08.2014,fat nr 1095 dt 28.08.2014,seri 16458737
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 105,632 2014-11-05 2014-11-06 74210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 31.08.2014,fat nr 3818 dt 31.08.2014,seri 17269823
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 239,964 2014-11-04 2014-11-04 72110930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 898,909 2014-11-04 2014-11-04 72310930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,497,675 2014-11-04 2014-11-04 72410930012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,817,996 2014-11-04 2014-11-04 72010930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 923,305 2014-11-04 2014-11-04 72210930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,736 2014-11-04 2014-11-04 72710930012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 157,376 2014-11-04 2014-11-04 72510930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 146,062 2014-11-04 2014-11-04 72610930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) XHULIO Tirane 1,500,000 2014-10-27 2014-10-28 7131210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 283 dt 01.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 175,271 2014-10-28 2014-10-28 70410930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI posta,fat nr 400,401 dt 14.10.2014,seri 12594000,12596701
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) XHULIO Tirane 500,000 2014-10-27 2014-10-28 71471210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 284 dt 01.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MINIERA E KROMIT KATJEL Tirane 1,040,000 2014-10-27 2014-10-28 71210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 282 dt 01.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,500 2014-10-27 2014-10-28 70910930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 327 dt 20.10.2014,bordero shtator 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EGI - K Tirane 1,500,000 2014-10-27 2014-10-28 71210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 256 dt 21.07.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,988 2014-10-28 2014-10-28 71610930012014 Paga baze 602 MEI telefon,fat 2014,seri 00000001211847395