Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 100,800 2014-11-05 2014-11-06 73210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 27.06.2014,fat nr 3650 dt 27.06.2014,seri 16035551
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 44,838 2014-11-05 2014-11-06 73310930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 22.05.2014,fat nr 3466 dt 22.05.2014,seri 15279267
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 148,175 2014-11-05 2014-11-06 73510930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 03.07.2014,fat nr 3669 dt 03.07.2014,seri 16035570
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 132,903 2014-11-05 2014-11-06 74310930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 28.08.2014,fat nr 1095 dt 28.08.2014,seri 16458737
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 105,632 2014-11-05 2014-11-06 74210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 31.08.2014,fat nr 3818 dt 31.08.2014,seri 17269823
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 239,964 2014-11-04 2014-11-04 72110930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 898,909 2014-11-04 2014-11-04 72310930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,497,675 2014-11-04 2014-11-04 72410930012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,817,996 2014-11-04 2014-11-04 72010930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA CREDINS Tirane 923,305 2014-11-04 2014-11-04 72210930012014 Shtesa page te tjera 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,736 2014-11-04 2014-11-04 72710930012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) UNION BANK SHA Tirane 157,376 2014-11-04 2014-11-04 72510930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 146,062 2014-11-04 2014-11-04 72610930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page tetor 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) XHULIO Tirane 1,500,000 2014-10-27 2014-10-28 7131210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 283 dt 01.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 175,271 2014-10-28 2014-10-28 70410930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI posta,fat nr 400,401 dt 14.10.2014,seri 12594000,12596701
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) XHULIO Tirane 500,000 2014-10-27 2014-10-28 71471210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 284 dt 01.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) MINIERA E KROMIT KATJEL Tirane 1,040,000 2014-10-27 2014-10-28 71210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 282 dt 01.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,500 2014-10-27 2014-10-28 70910930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 327 dt 20.10.2014,bordero shtator 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) EGI - K Tirane 1,500,000 2014-10-27 2014-10-28 71210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 256 dt 21.07.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,988 2014-10-28 2014-10-28 71610930012014 Paga baze 602 MEI telefon,fat 2014,seri 00000001211847395