Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,012,633 2014-09-01 2014-09-02 57010930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,502,584 2014-09-01 2014-09-02 57410930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,552 2014-09-01 2014-09-02 57710930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page me kontrate gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 159,423 2014-08-25 2014-08-26 56810930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 08.05.2014,fat nr 174 dt 08.05.2014,seri 6966774
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 100,156 2014-08-25 2014-08-26 56710930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 08.05.2014,fat nr 3418 dt 08.05.2014,seri 15279218
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 26,000 2014-08-25 2014-08-26 54810930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 266 dt 31.07.2014,bordero korrik 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GECI Tirane 137,900 2014-08-11 2014-08-12 54610930012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 602 MEI qera salle,urdher nr 257 dt 21.08.2014,fat nr 2811 dt 29.07.2014,seri 14872811
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,970,400 2014-08-11 2014-08-11 56210930012014 Sherbimet bankare 602 MEI 150.000 euor me 139.7,konsulence CEZ,urshe sek nr 267 d t01.08.2014,fat nr 0030172 dt 24.06.2014,kontrate nr 4850/1 dt 21.05.2014,autorizim nr 3082/1 d t20.05.2014,v.k.m nr 969 dt 25.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 77,818 2014-08-11 2014-08-11 56310930012014 Sherbime telefonike 600 602 MEI telefon qershor,fat nr 119621589
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 45,678 2014-08-11 2014-08-11 56610930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI posta,fat nr 3131 dt 26.07.2014,seri 12590858
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 134,263 2014-08-05 2014-08-06 40910930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 16.06.2014,pv dt 16.06.2014,fat nr 38 d t16.06.2014,seri 12812888
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 127,612 2014-08-04 2014-08-05 53510930012014 Elektricitet 1093001 602 MEI energji,kontrate H12233,fat 613209540 dt 11.07.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 8,400 2014-08-04 2014-08-05 53110930012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 MEI dhurata,program nr 77/12 dt 23.04.2014,fat nr 1126 d t02.07.2014,seri 16342111,fh nr 9 dt 02.07.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ADRIAN LABI Tirane 59,000 2014-08-04 2014-08-05 53410930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/14 dt 06.06.2014,fat nr 209 dt 10.06.2014,seri 15721283
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 237,768 2014-08-01 2014-08-04 53710930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 863,219 2014-08-01 2014-08-04 53810930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,920 2014-08-04 2014-08-04 543110930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,562,054 2014-08-01 2014-08-04 54010930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 109,405 2014-08-01 2014-08-04 54110930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 606MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,993,238 2014-08-01 2014-08-04 53610930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page korrik 2014 bordero bashkengjitur np 116/113