Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) KOCO BENDO Tirane 3,600 2014-10-27 2014-10-28 71010930012014 Sherbime te tjera 602 MEI perkethime,urdher nr 321 dt 20.10.2014,fat nr 25 dt 01.10.2014,seri 142923
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 71,901 2014-10-27 2014-10-28 70610930012014 Paga baze 600-602 MEI telefon,kodi 22723865702,fat shtator 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 67,734 2014-10-28 2014-10-28 70310930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI posta,fat nr 3823 dt 26.09.2014,seri 11520803
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,500 2014-10-27 2014-10-28 70810930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 327 dt 20.10.2014,bordero shtator 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 134,668 2014-10-28 2014-10-28 71510930012014 Elektricitet 1093001 602 MEI energji,kontrate H112233,fat seri 616746736 dt 12.10.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) ALBITOIL Tirane 920,000 2014-10-27 2014-10-28 71210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 286 dt 01.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) MINIERA E KROMIT KATJEL Tirane 80,000 2014-10-27 2014-10-28 71110930012014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 241 dt 07.07.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 57,836,754 2014-10-17 2014-10-20 70110930012014 Sherbimet bankare 231 MEI kosto lokale 413.632 euro me 139.8leke,urdhe nr 314 dt 10.10.2014,kontrate U.N.D.P viti 2009,V.K.M nr 714 dt 23.06.2014,situacion bashkangjitur per vitet 2011,2012,2013
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 239,285 2014-10-17 2014-10-17 70010930012014 Organizatat nderkombetare te tjera 602 MEI kuote vjetor IRENA,urdher nr 301 dt 2.162 $ me kurs 109.5 lek25.09.2014,iban AE89-0440-0001-0199-2538-401
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) SELENICE BITUMI Tirane 674,000 2014-10-15 2014-10-17 69210930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie ,urdher nr 285 dt 01.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) LAVDRIM KOCI Tirane 126,000 2014-10-15 2014-10-16 69610930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231 MEI pajisje up nr 24 dt 20.05.2014.ftese per oferte dt 22.05.2014,vl i ofer dt 26.05.2014,njofti dt 22.05.2014,fat nr 104 dt 26.05.2014,seri 5640160,fh nr 3 6 dt 26.05.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) SINTEZA CO Tirane 102,120 2014-10-15 2014-10-16 69910930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 MEI pajisje kontrate nr 4785/4-a dt 04.09.2014,autorizim per lidhje kontrtae nr 4785/4dt 04.09.2014,fat nr 612 dt 10.09.2014,seri 13681312,fh nr 9 dt 10.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) TRIPTIK Tirane 15,240 2014-10-15 2014-10-16 69710930012014 Sherbime te tjera 602 MEI shpenzime fletpalosje,up nr 29 dt 12.09.2014,ft per oferte dt 17.09.2014,vl per dt 17.09.2014,njofti fit dt 17.09.2014,fat nr 90 dt 18.09.2014,seri 11589790,fh nr 12 dt 18.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,000 2014-10-15 2014-10-16 69310930012014 Sherbime te tjera 602 MEI pagese K.K.T,shkrese nr 5119 dt 29.08.2014,liste prezence dt 22.08.2014,bodero Gusht 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) SINTEZA CO Tirane 182,733 2014-10-15 2014-10-16 67010930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 MEI pajisje kontrate nr 4785/3-b dt 01.09.2014,autorizim per lidhje kontrtae nr 4785/3-a dt 01.09.2014,fat nr 612 dt 10.09.2014,seri 13681312,fh nr 9 dt 10.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) SINTEZA CO Tirane 459,661 2014-10-15 2014-10-16 69810930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 MEI pajisje kontrate nr 4785/1-b dt 04.09.2014,autorizim per lidhje kontrtae nr 4785/1 dt 04.09.2014,fat nr 612 dt 10.09.2014,seri 13681312,fh nr 9 dt 10.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-10-15 2014-10-15 69410930012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602 MEI tatim ne burim per pagese K.K.T,shkrese nr 5119 dt 29.08.2014,liste prezence dt 22.08.2014,bodero Gusht 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) KOCO BENDO Tirane 62,200 2014-10-15 2014-10-15 69610930012014 Sherbime te tjera 602 MEI shpenzime perkethimi,urdher nr 306 dt 01.10.2014,fat nr 24 dt 01.10.2014,seri 7142922,kontrate nr 1176 dt 20.02.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) BANKA E TIRANES Tirane 226,050 2014-10-15 2014-10-15 67510930012014 Te tjera transferta tek individet 606 MEI shpenzime page shtator liste pritje 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisė dhe Industrisė (3535) AR & LO Tirane 243,495 2014-10-13 2014-10-13 677109300120141 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 21.03.2014,pv dt 18.03.2014,fat nr 3238 dt 18.03.2014,seri 12808338