Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 368,976 2014-10-13 2014-10-13 65510930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,kontrate nr 297/13 dt 16.06.2014 ne vazhdim,fat nr 82 dt 30.09.2014,seri 05890194
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-10-13 2014-10-13 679109300120141 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI njoftim ne shtyp,kontrate nr 875/6 dt 01.04.2014,fat nr 326 dt 09.06.2014,seri 15792026
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AR & LO Tirane 128,512 2014-10-13 2014-10-13 676109300120141 Udhetim jashte shtetit 602 MEI bileta,pv emergjence dt 21.03.2014,pv dt 18.03.2014,fat nr 3239 dt 18.03.2014,seri 12808339
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-10-13 2014-10-13 680109300120141 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 MEI njoftim ne shtyp,kontrate nr 876/7 dt 03.04.2014,fat nr 327 dt 09.06.2014,seri 15792027
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 140,716 2014-10-09 2014-10-10 69210930012014 Elektricitet 1093001 602 MEI energji,kontrate H112233,fat nr 615566796 dt 11.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 18,073 2014-10-09 2014-10-10 63110930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 44071,fat seri 116934652 fat dt 01.09.20144
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 21,733 2014-10-09 2014-10-10 63010930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 44071,fat seri 116912322,fat dt 01.08.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KOCO BENDO Tirane 44,200 2014-10-09 2014-10-10 69110930012014 Sherbime te tjera 602 MEI perkethime,kontrate nr 1176 dt 20.02.2014,fat nr 19 dt 27.08.2014,seri 7142917
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 31,396 2014-10-09 2014-10-10 631109300120141 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 44071,fat seri 116882943 fat dt 01.06.20144
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 17,148 2014-10-09 2014-10-10 67510930012014 Kancelari 602 MEI kartvizita,up nr 28 dt 03.09.2014,ftese per oferte dt 09.09.2014,fat nr 172 dt 15.09.2014,seri 13146440,fh nr 12 dt 15.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,000 2014-10-07 2014-10-08 69010930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,.urdher nr 303 dt 25.09.2014,bordero gusht-shtator 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 33,000 2014-10-07 2014-10-08 68910930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,.urdher nr 303 dt 25.09.2014,bordero gusht-shtator 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 43,450 2014-10-07 2014-10-08 68810930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,.urdher nr 303 dt 25.09.2014,bordero gusht-shtator 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 74,021 2014-10-01 2014-10-02 67410930012014 Sherbime telefonike 600-602 MEI telefon,fat Korrik 2014,nr 122507898
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,868,894 2014-10-01 2014-10-01 68010930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 143,409 2014-10-01 2014-10-01 68610930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 114,246 2014-10-01 2014-10-01 68510930012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 54,255 2014-10-01 2014-10-01 68710930012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 858,372 2014-10-01 2014-10-01 68310930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 887,909 2014-10-01 2014-10-01 68210930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113