Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,422,779 2014-10-01 2014-10-01 68410930012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 234,447 2014-10-01 2014-10-01 68110930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page shtator 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 429,430 2014-09-29 2014-09-30 56310930012014 Sherbimet bankare 602 MEI dieta,3000 euro me 143,shkrese nr 5568 dt 19.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 567,570 2014-09-29 2014-09-30 56410930012014 Sherbimet bankare 602 MEI dieta,500 $ me 113.4,shkrese nr 55241/1 dt 08.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) C.C.S. Tirane 91,176 2014-09-24 2014-09-25 60510930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 MEI pajisje,autorizim per lidhje kontrate nr 2/11 d t29.07.2014,kontrate nr 4785/2-b dt 14.08.2014,fat nr 311 d t09.09.2014,seri 15683311,fh nr 8 dt 09.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ADRENALINE Tirane 297,600 2014-09-24 2014-09-24 60410930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231 MEI pajisje,up nr 19 dt 10.04.2014,ftese per oferte dt 14.04.2014,njofti fi dt 20.06.2014,fat nr 86 dt 18.06.2014,seri 15057186,fh nr 5 dt 18.06.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 137,008 2014-09-24 2014-09-24 60310930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 310001696743,fat dt 31.08.2014,seri 718343851
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 428,830 2014-09-16 2014-09-17 60510930012014 Sherbimet bankare 602 MEI dieta,300 euro me 142.8,autorizim nr 5156 dt 02.09.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 39,597 2014-09-16 2014-09-17 53510930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 538099,fat dt 01.08.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARMEND DEDA Tirane 325,700 2014-09-12 2014-09-15 41210930012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602 MEI materiale pastrimi,up nr 27 d t19.06.2014,ftese per oferte dt 20.06.2014,njofti dt 20.06.2014,fat n 7,8 dt 27.06.2014,seri 000007,000008,fh nr 6,7 dt 27.06.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 223,440 2014-09-11 2014-09-12 60210930012014 Udhetim jashte shtetit 602 MEI shpenzime akomodim hoteli,shkrese nr 2161 d t22.04.2014,fat nr 166 dt 02.05.2014,seri 6976766
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 11,890 2014-09-09 2014-09-10 41110930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/13 dt 04.06.2014,fat nr 310 dt 06.06.2014,seri 015448548
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 172,535 2014-09-09 2014-09-10 26010930012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MEI abonim shtypi,kontrate dt 06.02.2014 ne vazhdim,fat nr 213,214 dt 14.05.2014,seri 12593663,12593664
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 27,497 2014-09-10 2014-09-10 60110930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 44071,fat dt 01.07.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 33,377 2014-09-09 2014-09-10 60010930012014 Paga baze 600 MEI telefon,kodi 44071,fat dt 01.05.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) AUTO START GROUP (A.S.G) Tirane 74,640 2014-09-09 2014-09-10 59310930012014 Shpenzime te tjera transporti 602 MEI shpenzime transporti,pv emergjence dt 12.05.2014,fat nr 365 dt 12.05.2014,seri 15027316
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,000 2014-09-05 2014-09-08 58910930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 278 dt 29.08.2014,bordero qershor korrik 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) MU.LEN Tirane 2,039,381 2014-09-05 2014-09-08 50110930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 237 dt 30.06.2014.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,000 2014-09-05 2014-09-08 58710930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 278 dt 29.08.2014,bordero qershor korrik 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA E TIRANES Tirane 204,100 2014-09-05 2014-09-08 58510930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 278 dt 29.08.2014,bordero qershor korrik 2014