Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) All All 429,046,424.00 600 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 61,600 2014-09-05 2014-09-08 58610930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 278 dt 29.08.2014,bordero qershor korrik 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 57,500 2014-09-05 2014-09-08 58810930012014 Udhetim i brendshem 602 MEI dieta,urdher nr 278 dt 29.08.2014,bordero qershor korrik 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) 2 S 2012 Tirane 300,445 2014-09-05 2014-09-08 59110930012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466 MEI kthim garancie,urdher nr 246 dt 14.07.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 38,340 2014-09-04 2014-09-05 58010930012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MEI posta,fat nr 3488 dt 26.08.2014,seri 11520516
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 189,869 2014-09-04 2014-09-05 58410930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 31000169743,fat dt 31.07.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 147,634 2014-09-04 2014-09-05 58310930012014 Sherbime telefonike 602 MEI telefon,kodi 31000169743,fat dt 30.06.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 368,976 2014-09-03 2014-09-04 58210930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,kontrate nr 297/13 dt 16.06.2014 ne vazhdim,fat nr 75 d t30.08.2014,seri 05890186
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ARBANA SH. A. Tirane 368,976 2014-09-03 2014-09-04 58110930012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 602 MEI sherbim roje,kontrate nr 297/13 dt 16.06.2014 ne vazhdim,fat nr 73 dt 31.07.2014,seri 05890183
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 159,364 2014-09-02 2014-09-03 65810930012014 Elektricitet 1093001 602 MEI energji,kontrate H112233,fat dt 12.08.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) UNION BANK SHA Tirane 154,204 2014-09-03 2014-09-03 575109300120141 Shtese page per vjetersi ne pune 600 MEI shpenzime page gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) REBEKA STEFA Tirane 43,750 2014-09-02 2014-09-03 65110930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/16,77/14 dt 30.06.2014,fat nr 24 dt 13.08.2014,seri 5918052
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ADRIAN LABI Tirane 71,000 2014-09-02 2014-09-03 65910930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/15 dt 13.06.2014,fat nr 278 dt 30.07.2014,seri 15721352
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) REBEKA STEFA Tirane 88,100 2014-09-02 2014-09-03 65010930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/12,77/13,77/2 dt03.03.201-21.04.2014,fat nr 23 dt 13.08.2014,seri 5918051
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ADRIAN LABI Tirane 62,100 2014-09-02 2014-09-03 66010930012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 MEI pritje-percjellje,program nr 77/14 dt 06.06.2014,fat nr 271 dt 25.07.2014,seri 15721245
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,085,520 2014-09-02 2014-09-03 65410930012014 Karburant dhe vaj 602 MEI karburant,kontrate dt 29.05.2014 ne vazhdim,fat nr 24,25 dt 17.07.2014,seri 16221474,16221475,fh nr 5,6 dt 17.07.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,889,921 2014-09-02 2014-09-03 65210930012014 Kancelari 602 MEI tonera,up nr 11 dt 05.03.2014,njoftim fituesi nr 11/3 dt 05.05.2014,kontrate nr 3247/2 dt 05.06.2014,fat nr serie 119795612 dt 10.07.2014,fh nr 10 dt 10.07.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 235,168 2014-09-01 2014-09-02 57110930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 141,385 2014-09-01 2014-09-02 57610930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 803,753 2014-09-01 2014-09-02 57310930012014 Paga baze 602 MEI paga Gusht 2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BANKA CREDINS Tirane 929,206 2014-09-01 2014-09-02 57210930012014 Paga baze 600 MEI shpenzime page gusht 2014 bordero bashkengjitur np 116/113